​Xavi Simons e informon PSG-në për vendimin e të ardhmes së tij
Sport
Lexohet për: 1 min.
1 muaj më parë
Linku u kopjua

Sipas gazetarit të njohur, Fabrizio Romano, Xavi Simons e ka informuar zyrtarisht Paris Saint-Germain për planin e tij për t'u larguar nga klubi këtë verë.

Detajet kryesore: do të jetë një lëvizje huazimi deri në qershor të vitit 2025, siç u përmend që nga muaji prill, raporton KosovaPress.

Bayern Munichu dhe RB Leipzig janë skuadrat që po përpiqen të nënshkruajnë me Xavi Simons.

Vendimi i yllit holandez do të vjen pas Kampionatit Evropian Euro 2024.

Kjo webfaqe mirëmbahet dhe menaxhohet nga Agjencia e Lajmeve KosovaPress. KosovaPress mban të drejtat e rezervuara me copyright sipas dispozitave ligjore për të drejtat e autorit dhe pronës intelektuale. Përdorimi, modifikimi dhe shpërndarja për qëllime komerciale pa marrëveshje me KosovaPress, ndalohet rreptësisht.
Ky aplikacion uebsajti është zhvilluar me mbështetjen e #SustainMedia Programme, i bashkëfinancuar nga Bashkimi Evropian dhe Qeveria Gjermane, ndësa implementohet nga GIZ, DW Akademie dhe Internews. Përmbajtja e tij është përgjegjësi vetëm e KosovaPress dhe nuk pasqyron domosdoshmërisht pikëpamjet e BE-së apo të Qeverisë Gjermane.
Të gjitha të drejtat e rezervuara nga A.P.L. KosovaPress © 2002-2024