Një muaj paraburgim dy të arrestuarve për fajde
Siguri
Lexohet për: 1 min.
3 javë më parë
Linku u kopjua

Gjykata Themelore në Prishtinë të shtunën ka caktuar një muaj paraburgim për dy të arrestuarit për fajde gjatë aksionit të së premtes të Policisë.

Policia dje zhvilloi aksion në tri lokacione të ndryshme në Gjilan, duke arrestuar dy persona M.SH. dhe E.SH., të cilët dyshohen për veprat penale “fajde” dhe “detyrim”. Ata dyshohen se i shkaktuan dëm 600 mijë euro një personi.

“Gjykata vlerësoj se janë plotësuar kushtet për caktimin e paraburgimit, sepse nëse lihen në liri të pandehurit M.SH dhe E.SH mund të ikin dhe të shmangen nga procedura penale, po ashtu nëse do të mbrohen në liri, mund të arratisen për t’i ikur përgjegjësisë penale para se cilës ndodhen, si dhe egziston mundësia për të ndikuar tek i dëmtuari si dhe dëshmitarët, me qëllim që ti ndryshojnë rrethanat e kryerjes së veprës penale si dhe për ti fshehur dhe asgjësuar provat”, thuhet në njoftim.

Palët kanë të drejtë të ankohen për vendimin në Gjykatën e Apelit.

Kjo webfaqe mirëmbahet dhe menaxhohet nga Agjencia e Lajmeve KosovaPress. KosovaPress mban të drejtat e rezervuara me copyright sipas dispozitave ligjore për të drejtat e autorit dhe pronës intelektuale. Përdorimi, modifikimi dhe shpërndarja për qëllime komerciale pa marrëveshje me KosovaPress, ndalohet rreptësisht.
Ky aplikacion uebsajti është zhvilluar me mbështetjen e #SustainMedia Programme, i bashkëfinancuar nga Bashkimi Evropian dhe Qeveria Gjermane, ndësa implementohet nga GIZ, DW Akademie dhe Internews. Përmbajtja e tij është përgjegjësi vetëm e KosovaPress dhe nuk pasqyron domosdoshmërisht pikëpamjet e BE-së apo të Qeverisë Gjermane.
Të gjitha të drejtat e rezervuara nga A.P.L. KosovaPress © 2002-2024