Holandë-Francë, formacionet e mundshme
Sport
Lexohet për: 1 min.
3 javë më parë
Linku u kopjua

Kryendeshja e ditës së sotme në Kampionatin Evropian Euro 2024 do të zhvillohet në stadiumin “Red Bull Arena” në Leipzig, aty ku do të ballafaqohen Holanda me Francën.

Këto dy skuadra janë lidere të grupit D me nga tri pikë pas fitoreve në ndeshjet e para, andaj fituesi i duelit të sotëm do të sigurojë kualifikimin në fazën tjetër të Euro 2024, raporton KosovaPress.

Ndeshja zhvillohet nga ora 21:00 dhe këto janë formacionet e mundshme:

Holanda: Verbruggen, Dumfries, de Vrij, van Dijk, Ake, Veerman, Wijnaldum, Simons, Reijnders, Gakpo, Depay

Franca: Maignan, Kounde, Upamecano, Saliba, Hernandez, Rabiot, Kante, Zaire-Emery, Dembele, Kolo Muani, Thuram.

Kjo webfaqe mirëmbahet dhe menaxhohet nga Agjencia e Lajmeve KosovaPress. KosovaPress mban të drejtat e rezervuara me copyright sipas dispozitave ligjore për të drejtat e autorit dhe pronës intelektuale. Përdorimi, modifikimi dhe shpërndarja për qëllime komerciale pa marrëveshje me KosovaPress, ndalohet rreptësisht.
Ky aplikacion uebsajti është zhvilluar me mbështetjen e #SustainMedia Programme, i bashkëfinancuar nga Bashkimi Evropian dhe Qeveria Gjermane, ndësa implementohet nga GIZ, DW Akademie dhe Internews. Përmbajtja e tij është përgjegjësi vetëm e KosovaPress dhe nuk pasqyron domosdoshmërisht pikëpamjet e BE-së apo të Qeverisë Gjermane.
Të gjitha të drejtat e rezervuara nga A.P.L. KosovaPress © 2002-2024