Abdixhiku kërkon vazhdimin e mbështetjes së Francës për Kosovën
Lajme
Lexohet për: 1 min.
3 javë më parë
Linku u kopjua

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK) Lumir Abdixhiku, ka pritur sot në takim ambasadorin e Francës në Prishtinë Olivier Guerot, me të cilin ka diskutuar mbi situatën aktuale politike dhe ekonomike, si dhe qëndrimeve të kësaj partie lidhur me këto çështje në vendin tonë.

Abdixhiku vlerësoi përkrahjen e pandërprerë që Franca i ka dhënë Kosovës ndër vite në të gjitha proceset e saj.

Ai theksoi se Kosova ka nevojë edhe më tutje për mbështetjen e Francës dhe miqve të saj në proceset e ardhshme, thuhet në njoftimin e LDK-së.

Kjo webfaqe mirëmbahet dhe menaxhohet nga Agjencia e Lajmeve KosovaPress. KosovaPress mban të drejtat e rezervuara me copyright sipas dispozitave ligjore për të drejtat e autorit dhe pronës intelektuale. Përdorimi, modifikimi dhe shpërndarja për qëllime komerciale pa marrëveshje me KosovaPress, ndalohet rreptësisht.
Ky aplikacion uebsajti është zhvilluar me mbështetjen e #SustainMedia Programme, i bashkëfinancuar nga Bashkimi Evropian dhe Qeveria Gjermane, ndësa implementohet nga GIZ, DW Akademie dhe Internews. Përmbajtja e tij është përgjegjësi vetëm e KosovaPress dhe nuk pasqyron domosdoshmërisht pikëpamjet e BE-së apo të Qeverisë Gjermane.
Të gjitha të drejtat e rezervuara nga A.P.L. KosovaPress © 2002-2024