Deco vendos dy yjet e Premier Ligës në krye të listës së transferimeve në Barcelonë
Sport
Lexohet për: 2 min.
1 muaj më parë
Linku u kopjua

Drejtori sportiv i Barcelonës, Deco thuhet se ka vendosur sulmuesin e Liverpoolit, Luis Diaz dhe mesfushorin e Newcastle, Bruno Guimaraes, në krye të listës së tij të blerjeve këtë verë.

Klubi është ende duke pritur për të dëgjuar nëse ata mund të kthehen në rregullin 1:1 këtë verë, me “Diario Sport” që bën të ditur se Barcelona nuk po përjashton mundësinë për një nënshkrim të madh ose dy nëse kjo ndodh, raporton KosovaPress.

Diaz ka qenë i lidhur me Barcelonën për një kohë tani, dhe duket se Deco me të vërtetë mendon se ai është opsioni më i mirë në krahun e majtë në listën e tij.

Guimaraes është një tjetër emër që lidhet rregullisht me Barcelonën, por më parë është dukur jashtë mundësive financiare të klubit.

“Diario Sport” llogarit se Flick është gjithashtu një tifoz i madh i brazilianit dhe thuhet se Guimaraes dëshiron të largohet nga Newcastle dhe ka ëndërruar gjithmonë për Barcelonën.

Nuk është e qartë se sa të vërteta ka në këtë pretendim, por ekziston një ndjenjë e përgjithshme që Newcastle mund të duhet të bëjë një shitje të madhe këtë verë për të respektuar rregullat e FFP.

Sa i përket Barcelonës, ne nuk jemi akoma më afër të dimë se sa duhet të shpenzojë klubi këtë verë dhe nëse ata mund të mbledhin rreth 100 milionë euro të nevojshme deri në fund të muajit për të balancuar rezervat.

Kjo webfaqe mirëmbahet dhe menaxhohet nga Agjencia e Lajmeve KosovaPress. KosovaPress mban të drejtat e rezervuara me copyright sipas dispozitave ligjore për të drejtat e autorit dhe pronës intelektuale. Përdorimi, modifikimi dhe shpërndarja për qëllime komerciale pa marrëveshje me KosovaPress, ndalohet rreptësisht.
Ky aplikacion uebsajti është zhvilluar me mbështetjen e #SustainMedia Programme, i bashkëfinancuar nga Bashkimi Evropian dhe Qeveria Gjermane, ndësa implementohet nga GIZ, DW Akademie dhe Internews. Përmbajtja e tij është përgjegjësi vetëm e KosovaPress dhe nuk pasqyron domosdoshmërisht pikëpamjet e BE-së apo të Qeverisë Gjermane.
Të gjitha të drejtat e rezervuara nga A.P.L. KosovaPress © 2002-2024