Zyrtare: Liria mbetet pa pronar
Sport
Lexohet për: 1 min.
1 muaj më parë
Linku u kopjua

Skuadra e Lirisë, e cila ra nga Superliga e Kosovës në Ligën e Parë, ka mbetur sot pa pronar.

Lajmin e bëri të ditur tashmë ish-pronari i klubit prizrenas, Rrahman Kiçe, i cili ishte në krye të Lirisë që nga muaji prill i vitit 2022, raporton KosovaPress.

“Nga sot nuk jam më pronar i Lirisë. Pronari i ri dhe aksionarët, bashkë me bordin e ri të klubit, do të bëhen publik shumë shpejt”, tha Kiçe për faqen zyrtare të Lirisë.

Kjo webfaqe mirëmbahet dhe menaxhohet nga Agjencia e Lajmeve KosovaPress. KosovaPress mban të drejtat e rezervuara me copyright sipas dispozitave ligjore për të drejtat e autorit dhe pronës intelektuale. Përdorimi, modifikimi dhe shpërndarja për qëllime komerciale pa marrëveshje me KosovaPress, ndalohet rreptësisht.
Ky aplikacion uebsajti është zhvilluar me mbështetjen e #SustainMedia Programme, i bashkëfinancuar nga Bashkimi Evropian dhe Qeveria Gjermane, ndësa implementohet nga GIZ, DW Akademie dhe Internews. Përmbajtja e tij është përgjegjësi vetëm e KosovaPress dhe nuk pasqyron domosdoshmërisht pikëpamjet e BE-së apo të Qeverisë Gjermane.
Të gjitha të drejtat e rezervuara nga A.P.L. KosovaPress © 2002-2024