Sveçla: Është e domosdoshme të investojmë në të ardhmen e sigurt të Kosovës
Lajme
Lexohet për: 1 min.
1 muaj më parë
Linku u kopjua

Ministri i Punëve të Brendshme, Xhelal Sveçla, ka deklaruar se investimi në të ardhmen e sigurt të Kosovës është e domosdoshme në kohën kur Serbia po mbështet dhe financon terrorizmin.

Sveçla ka marrë pjesë sot në hapje të panairit të industrisë së mbrojtjes, sigurisë dhe teknologjisë, Eurosatory 2024 në Paris, ku i pranishëm  ishte edhe ministri i Mbrojtjes së Francës, Sebastien Lecornu.

“Në këto kohë të rënda me shumë sfida për demokracinë e sigurinë gjithandej globit, e një qeveri si ajo e Serbisë që mbështet dhe financon terrorizmin, investimi në të ardhmen e sigurt të vendit tonë është domosdoshmëri”, ka shkruar Sveçla në Facebook.

Kjo webfaqe mirëmbahet dhe menaxhohet nga Agjencia e Lajmeve KosovaPress. KosovaPress mban të drejtat e rezervuara me copyright sipas dispozitave ligjore për të drejtat e autorit dhe pronës intelektuale. Përdorimi, modifikimi dhe shpërndarja për qëllime komerciale pa marrëveshje me KosovaPress, ndalohet rreptësisht.
Ky aplikacion uebsajti është zhvilluar me mbështetjen e #SustainMedia Programme, i bashkëfinancuar nga Bashkimi Evropian dhe Qeveria Gjermane, ndësa implementohet nga GIZ, DW Akademie dhe Internews. Përmbajtja e tij është përgjegjësi vetëm e KosovaPress dhe nuk pasqyron domosdoshmërisht pikëpamjet e BE-së apo të Qeverisë Gjermane.
Të gjitha të drejtat e rezervuara nga A.P.L. KosovaPress © 2002-2024