Përballja ndaj Francës, austriakët shënojnë autogol
Euro 2024
Lexohet për: 1 min.
1 muaj më parë
Linku u kopjua

Franca dhe Austria përfundojnë Kampionatin Evropian të së hënës me një duel të grupit D.

Pas pjesës së parë austriakët janë në disavantazh nga Franca me rezultat 0:1.

Mbrojtësi austriak Wobber shënoi autogol në minutën e 38-të.

Nënkampionët aktualë të botës, francezët, janë favoritët për të fituar turneun, ndërsa austriakët janë jashtë.

Në grupin D, Holanda dhe Polonia kanë luajtur tashmë një ndeshje, e cila përfundoi me fitoren e holandezëve 2:1.

Kjo webfaqe mirëmbahet dhe menaxhohet nga Agjencia e Lajmeve KosovaPress. KosovaPress mban të drejtat e rezervuara me copyright sipas dispozitave ligjore për të drejtat e autorit dhe pronës intelektuale. Përdorimi, modifikimi dhe shpërndarja për qëllime komerciale pa marrëveshje me KosovaPress, ndalohet rreptësisht.
Ky aplikacion uebsajti është zhvilluar me mbështetjen e #SustainMedia Programme, i bashkëfinancuar nga Bashkimi Evropian dhe Qeveria Gjermane, ndësa implementohet nga GIZ, DW Akademie dhe Internews. Përmbajtja e tij është përgjegjësi vetëm e KosovaPress dhe nuk pasqyron domosdoshmërisht pikëpamjet e BE-së apo të Qeverisë Gjermane.
Të gjitha të drejtat e rezervuara nga A.P.L. KosovaPress © 2002-2024