Vdes një person që ishte goditur nga një veturë në Gjakovë
Lajme
Lexohet për: 1 min.
1 muaj më parë
Linku u kopjua

Ka vdekur një person që ishte goditur nga një veturë në lëvizje para pesë ditësh në Gjakovë. Viktima ishte dërguar në Qendrën Klinike Universitare, por nuk ka arritur t’u përballoi lëndimeve të marra.

Sipas policisë, trupi i pjete është dërguar në Institutin e Mjekësisë Ligjore për obduksion.

“Rr. Hysni Dobruna, Gjakovë / 12.06.2024-18:20.    Viktima mashkull  kosovar i cili  ishte goditur nga një veturë në lëvizje drejtuar nga i dyshuari mashkull kosovar, ishte dërguar në QKUK për tretman mjekësor i cili duke mos u përballuar lëndimeve të marra,  me 16.06.2024  ka  ndërruar jetë,   vdekjen e tij  e ka konfirmuar ekipi mjekësor. Me vendim të prokurorit trupi i pjete është dërguar në IML për obduksion”, thuhet në raportin 24 orësh të policisë.

Kjo webfaqe mirëmbahet dhe menaxhohet nga Agjencia e Lajmeve KosovaPress. KosovaPress mban të drejtat e rezervuara me copyright sipas dispozitave ligjore për të drejtat e autorit dhe pronës intelektuale. Përdorimi, modifikimi dhe shpërndarja për qëllime komerciale pa marrëveshje me KosovaPress, ndalohet rreptësisht.
Ky aplikacion uebsajti është zhvilluar me mbështetjen e #SustainMedia Programme, i bashkëfinancuar nga Bashkimi Evropian dhe Qeveria Gjermane, ndësa implementohet nga GIZ, DW Akademie dhe Internews. Përmbajtja e tij është përgjegjësi vetëm e KosovaPress dhe nuk pasqyron domosdoshmërisht pikëpamjet e BE-së apo të Qeverisë Gjermane.
Të gjitha të drejtat e rezervuara nga A.P.L. KosovaPress © 2002-2024