Ndërron jetë meteorologu i njohur Sylë Tahirsylaj
Lajme
Lexohet për: 1 min.
1 muaj më parë
Linku u kopjua

Meteorologu i njohur kosovar Sylë Tahirsylaj ka ndërruar sot jetë, kanë konfirmuar familjarët e tij.

“Miq, familjarë të dashur ju njoftojmë që babai ynë Sylë (Ramë) Tahirsylaj papritmas ndërroi jetë para pak çastesh”, thuhet në postim.

Familjarët kanë njoftuar se për ceremoninë e varrimit do të bëhet e ditur më vonë.

Tahirsylaj ka qenë profesor në Fakultetin e Bujqësisë dhe Veterinarisë të UP-së dhe drejtor i Institutit Hidrometeorologjik të Kosovës (IHMK).

Kjo webfaqe mirëmbahet dhe menaxhohet nga Agjencia e Lajmeve KosovaPress. KosovaPress mban të drejtat e rezervuara me copyright sipas dispozitave ligjore për të drejtat e autorit dhe pronës intelektuale. Përdorimi, modifikimi dhe shpërndarja për qëllime komerciale pa marrëveshje me KosovaPress, ndalohet rreptësisht.
Ky aplikacion uebsajti është zhvilluar me mbështetjen e #SustainMedia Programme, i bashkëfinancuar nga Bashkimi Evropian dhe Qeveria Gjermane, ndësa implementohet nga GIZ, DW Akademie dhe Internews. Përmbajtja e tij është përgjegjësi vetëm e KosovaPress dhe nuk pasqyron domosdoshmërisht pikëpamjet e BE-së apo të Qeverisë Gjermane.
Të gjitha të drejtat e rezervuara nga A.P.L. KosovaPress © 2002-2024