Bellingham shkund rrjetën e Serbisë
Sport
Lexohet për: 1 min.
1 muaj më parë
Linku u kopjua

Ka ndryshuar shumë shpejtë rezulati në ndeshjen e grupit C të Euro 2024, atë ndërmjet Serbisë dhe Anglisë.

Pas vetëm 13 minutave lojë, Anglia ka kaluar në epërsi 1-0 me golin e bukur të realizuar me kokë nga Jude Bellingham.

Pjesë e grupit C janë edhe Danimarka dhe Sllovenia.

Kjo webfaqe mirëmbahet dhe menaxhohet nga Agjencia e Lajmeve KosovaPress. KosovaPress mban të drejtat e rezervuara me copyright sipas dispozitave ligjore për të drejtat e autorit dhe pronës intelektuale. Përdorimi, modifikimi dhe shpërndarja për qëllime komerciale pa marrëveshje me KosovaPress, ndalohet rreptësisht.
Ky aplikacion uebsajti është zhvilluar me mbështetjen e #SustainMedia Programme, i bashkëfinancuar nga Bashkimi Evropian dhe Qeveria Gjermane, ndësa implementohet nga GIZ, DW Akademie dhe Internews. Përmbajtja e tij është përgjegjësi vetëm e KosovaPress dhe nuk pasqyron domosdoshmërisht pikëpamjet e BE-së apo të Qeverisë Gjermane.
Të gjitha të drejtat e rezervuara nga A.P.L. KosovaPress © 2002-2024