Sllovenia dhe Danimarka ndajnë pikët
Sport
Lexohet për: 1 min.
1 muaj më parë
Linku u kopjua

Me barazim 1-1 është mbyllur ndeshja e grupit C të Kampionatit Evropian të futbollit, ajo ndërmjet Sllovenisë dhe Danimarkës.

Në ndeshjen e cila u zhvillua në stadiumin “MHP Arena”, danezët kaluan në epërsi pas 17 minutave lojë e golin e Christian Eriksen, rezultat ky me të cilin edhe përfundoi pjesa e parë, transmetob KosovaPress.

Edhe në pjesën e dytë Danimarka ishte skuadër më e mirë në fushë, por përkunsër kësaj. Sllovenia gjeti golin e barazimit në minutln e 77’ të cilin s realizoi Janza.

Kështu, këto dy skuadra kanë nga një pikë në grupin C dhe presin ndeshjen e rivalëve të grupit ndërmjet Anglisë dhe Serbisë që zhvillohet sonte nga ora 21:00.

Kjo webfaqe mirëmbahet dhe menaxhohet nga Agjencia e Lajmeve KosovaPress. KosovaPress mban të drejtat e rezervuara me copyright sipas dispozitave ligjore për të drejtat e autorit dhe pronës intelektuale. Përdorimi, modifikimi dhe shpërndarja për qëllime komerciale pa marrëveshje me KosovaPress, ndalohet rreptësisht.
Ky aplikacion uebsajti është zhvilluar me mbështetjen e #SustainMedia Programme, i bashkëfinancuar nga Bashkimi Evropian dhe Qeveria Gjermane, ndësa implementohet nga GIZ, DW Akademie dhe Internews. Përmbajtja e tij është përgjegjësi vetëm e KosovaPress dhe nuk pasqyron domosdoshmërisht pikëpamjet e BE-së apo të Qeverisë Gjermane.
Të gjitha të drejtat e rezervuara nga A.P.L. KosovaPress © 2002-2024