Dita e çlirimit, grupe artistike defilojnë në qendër të Deçanit
Lajme
Lexohet për: 2 min.
1 muaj më parë
Linku u kopjua

Grupe artistike kanë defiluar sot në qendër të Deçanit në ditën e dytë të kremtimit të 25-vjetorit të Ditës së Çlirimit të kësaj komune.

Kremtimi i kësaj dite do të vazhdojë me natën finale të Festivalit Gjithëkombëtar të Folklorit “Eshkë e ndezur mbi Shkëlzen”, kushtuar rapsodëve Dervish Shaqa e Demush Neziri.

Kryetari i Komunës së Deçanit, Bashkim Ramosaj, dje ka falënderuar të gjitha shoqëritë̈ kulturore dhe artistike nga të gjitha trojet shqiptare për atmosferën që krijuan dhe dhuruan me rastin e shënimit të Ditës së Çlirimit të Deçanit.

"Me kujtimin e atyre që dhanë gjithçka, që të gëzojmë sot ditët e lirisë, ne sot festojmë 25-vjetorin e Çlirimit të Deçanit. Përjetësisht mirënjohës ndaj luftëtarëve të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, NATO-s në krye me SHBA-të dhe gjithë aleatëve tanë që i qëndruan afër popullit shqiptar! Urime Dita e Çlirimit, Deçan! Lavdi e nderim brezave që e çliruan dhe ndërtuan shtetin", ka shkruar Ramosaj sot në Facebook.

Komuna e Deçanit nderon me çmimin “Qytetar Nderi” neurokirurgun Mentor Petrela • KosovaPress

A duhet të testohen mësimdhënësit?
Po
Jo
Nuk e di
Voto
197
Kjo webfaqe mirëmbahet dhe menaxhohet nga Agjencia e Lajmeve KosovaPress. KosovaPress mban të drejtat e rezervuara me copyright sipas dispozitave ligjore për të drejtat e autorit dhe pronës intelektuale. Përdorimi, modifikimi dhe shpërndarja për qëllime komerciale pa marrëveshje me KosovaPress, ndalohet rreptësisht.
Ky aplikacion uebsajti është zhvilluar me mbështetjen e #SustainMedia Programme, i bashkëfinancuar nga Bashkimi Evropian dhe Qeveria Gjermane, ndësa implementohet nga GIZ, DW Akademie dhe Internews. Përmbajtja e tij është përgjegjësi vetëm e KosovaPress dhe nuk pasqyron domosdoshmërisht pikëpamjet e BE-së apo të Qeverisë Gjermane.
Të gjitha të drejtat e rezervuara nga A.P.L. KosovaPress © 2002-2024