Holanda nis me fitore EURO 2024
Euro 2024
Lexohet për: 1 min.
1 muaj më parë
Linku u kopjua

Holanda ka shënuar fitore të vështirë në përballjen debutuese në evropianin 2024 në Gjermani.

Kundërshtari Polonia erdhi e para në epërsi me golin e Adam Buksa në minutën e 16-të. “Tulipanët” 13 minuta më vonë barazuan shifrat përmes Cody Gapko.

Në pjesën e dytë holandezët kërkuan golin e fitore, të cilin e arritën shtatë minuta para përfundimit të kohës së rregullt. Autor i golit ishte rezervisti Wout Weghorst, i cili hyri në fushë në vend të Memphis Depay.

Pas kësaj fitoreje, Holanda merr kryesimin në grupin D, në të cilin bëjnë pjesë edhe Austria dhe Franca, të cilat do të luajnë nesër.

Kjo webfaqe mirëmbahet dhe menaxhohet nga Agjencia e Lajmeve KosovaPress. KosovaPress mban të drejtat e rezervuara me copyright sipas dispozitave ligjore për të drejtat e autorit dhe pronës intelektuale. Përdorimi, modifikimi dhe shpërndarja për qëllime komerciale pa marrëveshje me KosovaPress, ndalohet rreptësisht.
Ky aplikacion uebsajti është zhvilluar me mbështetjen e #SustainMedia Programme, i bashkëfinancuar nga Bashkimi Evropian dhe Qeveria Gjermane, ndësa implementohet nga GIZ, DW Akademie dhe Internews. Përmbajtja e tij është përgjegjësi vetëm e KosovaPress dhe nuk pasqyron domosdoshmërisht pikëpamjet e BE-së apo të Qeverisë Gjermane.
Të gjitha të drejtat e rezervuara nga A.P.L. KosovaPress © 2002-2024