Policia plagos një burrë me sëpatë përpara ndeshjes Poloni-Holandë
Euro 2024
Lexohet për: 1 min.
1 muaj më parë
Linku u kopjua

Policia gjermane qëlloi dhe plagosi një burrë me sëpatë përpara ndeshjes së EURO 2024 në Hamburg, thanë autoritetet të dielën.

I dyshuari tentoi të sulmonte disa tifozë dhe oficerë në lagjen e njohur Reeperbahn të Hamburgut, disa orë para ndeshjes midis Polonisë dhe Holandës, tha policia.

“Gjetjet aktuale tregojnë se një burrë doli nga një lokal, padyshim që kishte një kazmë dhe gjithashtu një koktej molotov. Më pas ai vrapoi drejt disa kalimtarëve, duke përfshirë oficerë policie”, tha zëdhënësja e policisë Sandra Levgrun për mediat lokale.

Ajo tha se oficerët e policisë në vendngjarje duhej të përdornin armët e tyre për të ndaluar sulmuesin. I dyshuari u shtrua në spital me plagë me armë zjarri në këmbë, sipas raporteve të mediave lokale.

Nuk janë dhënë detaje për identitetin e sulmuesit dhe motivin e mundshëm.

Incidenti ndodhi disa qindra metra larg një zone të tifozëve për publikun, ku mijëra tifozë futbolli ishin mbledhur për të parë ndeshjen e futbollit.

Kjo webfaqe mirëmbahet dhe menaxhohet nga Agjencia e Lajmeve KosovaPress. KosovaPress mban të drejtat e rezervuara me copyright sipas dispozitave ligjore për të drejtat e autorit dhe pronës intelektuale. Përdorimi, modifikimi dhe shpërndarja për qëllime komerciale pa marrëveshje me KosovaPress, ndalohet rreptësisht.
Ky aplikacion uebsajti është zhvilluar me mbështetjen e #SustainMedia Programme, i bashkëfinancuar nga Bashkimi Evropian dhe Qeveria Gjermane, ndësa implementohet nga GIZ, DW Akademie dhe Internews. Përmbajtja e tij është përgjegjësi vetëm e KosovaPress dhe nuk pasqyron domosdoshmërisht pikëpamjet e BE-së apo të Qeverisë Gjermane.
Të gjitha të drejtat e rezervuara nga A.P.L. KosovaPress © 2002-2024