Ambasadorja e Izraelit uron Bajramin e Vogël
Lajme
Lexohet për: 1 min.
1 muaj më parë
Linku u kopjua

Tamar Ziv, Ambasadore e Shtetit të Izraelit në Republikën e Kosovës, ua ka uruar besimtarëve myslimanë Bajramin e Vogël.

“Gëzuar festën e Bajramit të Vogël të gjithë miqve që po festojnë në Izrael, Kosovë dhe anekënd botës!

Me fat Bajramin e Vogël!

Bajram Šerif Mubarek Olsun!

Bayramınız kutlu olsun!

Bahtalo o Kurban Bajrami!

Eid Mubarak!”, ka shkruar ambasadorja Ziv në urimin e saj në platformën “X”.

Kjo webfaqe mirëmbahet dhe menaxhohet nga Agjencia e Lajmeve KosovaPress. KosovaPress mban të drejtat e rezervuara me copyright sipas dispozitave ligjore për të drejtat e autorit dhe pronës intelektuale. Përdorimi, modifikimi dhe shpërndarja për qëllime komerciale pa marrëveshje me KosovaPress, ndalohet rreptësisht.
Ky aplikacion uebsajti është zhvilluar me mbështetjen e #SustainMedia Programme, i bashkëfinancuar nga Bashkimi Evropian dhe Qeveria Gjermane, ndësa implementohet nga GIZ, DW Akademie dhe Internews. Përmbajtja e tij është përgjegjësi vetëm e KosovaPress dhe nuk pasqyron domosdoshmërisht pikëpamjet e BE-së apo të Qeverisë Gjermane.
Të gjitha të drejtat e rezervuara nga A.P.L. KosovaPress © 2002-2024