Haradinaj: Të jetojmë me porosinë e festës që është sakrifica dhe solidariteti
Lajme
Lexohet për: 1 min.
1 muaj më parë
Linku u kopjua

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj ka qenë i pari që ka vizatuar Bashkësinë Islame të Kosovës, prej ku uroi festën e Kurban Bajramit të gjithë besimtarëve mysliman, duke thënë se të jetojmë me porosinë e festës që është sakrifica dhe solidariteti i ndërsjellët.

Ai tha se në këtë festë duhet gëzuar së bashku por edhe duhet t’i gjendemi njëri-tjetrit.

“Uroj myftiun Tërnava, të gjithë besimtarët islam të Kosovës, shqiptarët kudo që janë për festën e Kurban Bajramit, ta gëzojmë bashkë, t’i gjendemi njëri-tjetrit dhe të jetojmë me porosinë e festës që është sakrifica dhe solidariteti i ndërsjellët”, tha ai.

Gjatë bisedës së Haradinajn me Tërnavën, ky i fundit njoftoi se Bashkësia Islame e Kosovës për këtë Bajram ka ndihmuar mbi 4 mijë familje që kanë nevojë.

Kjo webfaqe mirëmbahet dhe menaxhohet nga Agjencia e Lajmeve KosovaPress. KosovaPress mban të drejtat e rezervuara me copyright sipas dispozitave ligjore për të drejtat e autorit dhe pronës intelektuale. Përdorimi, modifikimi dhe shpërndarja për qëllime komerciale pa marrëveshje me KosovaPress, ndalohet rreptësisht.
Ky aplikacion uebsajti është zhvilluar me mbështetjen e #SustainMedia Programme, i bashkëfinancuar nga Bashkimi Evropian dhe Qeveria Gjermane, ndësa implementohet nga GIZ, DW Akademie dhe Internews. Përmbajtja e tij është përgjegjësi vetëm e KosovaPress dhe nuk pasqyron domosdoshmërisht pikëpamjet e BE-së apo të Qeverisë Gjermane.
Të gjitha të drejtat e rezervuara nga A.P.L. KosovaPress © 2002-2024