Ngjarjet e datës 15 qershor
Ngjarje
Lexohet për: 1 min.
1 muaj më parë
Linku u kopjua

Me rastin e 25-vjetorit të Çlirimit të Kosovë, do të përurohet Shtegu i lirisë “Pashtriku”. (Has- Pashtrik, ora 10:00)

Aktivitetet për nder të Ditës së Çlirimit të Deçanit:

Ora 10:30 - Ngritja e flamurit kombëtar në qendër të qytetit

Ora 10:40 - Mbjellja e “Pemës së Lirisë” në qendër të qytetit

Ora 11:00 - Mbahet seanca solemne e Kuvendit të Komunës ku do t’i ndahet çmimi “Qytetar nderi”  Mentor Petrela

Ora 11:30 - Homazhe te shtatoret e dëshmorëve dhe heronjve të Deçanit. (Në qendër të Deçanit)

Ora 12:00 - Homazhe në Kompleksin Memorial në Gllogjan

Ora 13:00 - Manifestim i madh te Qendra Rinore

Me rastin e Ditës së Çlirimit të Gjilanit, Kuvendi i Komunës do të mbajë seancë solemne. (Salla e mbledhjeve të Kuvendi Komunal Gjilan, ora 11:00)

Rinia Demokratike e Kosovës, bashkë me deputetët Elmi Reçica dhe Rashit Qalaj, do të zhvillojnë një aksion simbolik tek objekti i ri i Spitalit. (Rruga “Driton Islami”, Ferizaj, ora 11:00)

Universiteti “Ukshin Hoti” Prizren organizon ceremoni për shënimin e 81-vjetorit të lindjes së profesor  Ukshin Hotit. (Amfiteatri i Fakultetit të Ekonomisë Prizren, ora 13:30)

Kjo webfaqe mirëmbahet dhe menaxhohet nga Agjencia e Lajmeve KosovaPress. KosovaPress mban të drejtat e rezervuara me copyright sipas dispozitave ligjore për të drejtat e autorit dhe pronës intelektuale. Përdorimi, modifikimi dhe shpërndarja për qëllime komerciale pa marrëveshje me KosovaPress, ndalohet rreptësisht.
Ky aplikacion uebsajti është zhvilluar me mbështetjen e #SustainMedia Programme, i bashkëfinancuar nga Bashkimi Evropian dhe Qeveria Gjermane, ndësa implementohet nga GIZ, DW Akademie dhe Internews. Përmbajtja e tij është përgjegjësi vetëm e KosovaPress dhe nuk pasqyron domosdoshmërisht pikëpamjet e BE-së apo të Qeverisë Gjermane.
Të gjitha të drejtat e rezervuara nga A.P.L. KosovaPress © 2002-2024