Zbulohet çmimi i Maldinit teksa Lazio ka regjistruar interes për të riun e Milanit
Sport
Lexohet për: 1 min.
1 muaj më parë
Linku u kopjua

I riu i Milanit, Daniel Maldini, djali i legjendës së kuqezinjve, Paolo, mund të jetë në dispozicion për një tarifë prej më pak se 8 milionë euro gjatë afatit kalimtar të verës, dhe Lazio është skuadra e fundit e Serie A që ka regjistruar një interesim për 22-vjeçarin.

Maldini e kaloi sezonin 2023/24 si huazim, fillimisht me Empolin, përpara se të bashkohej me Monzan në janar. Me këtë të fundit, ai regjistroi katër gola në ligë dhe një asistim në 11 paraqitje, raporton KosovaPress.

Ndonëse ai ka kontratë deri në verën e vitit 2025, kuptohet se Milani po kërkon ta largojë atë këtë verë.

Sipas “TMW”, ka një sërë palësh të interesuara në Serie A, të cilat përfshijnë Monzan, si dhe Fiorentinën dhe Torinon.

Ndërkohë “Il Messaggero” raporton se Maldini është ofruar nga agjenti i tij te Lazio.

Lazio thuhet se është i interesuar, megjithatë, ata po ndjekin gjithashtu një numër të rinjsh të tjerë, duke përfshirë Fisayo Dele-Bashiru të Hatayspor, i cili është në dispozicion të klubeve jashtë Turqisë me një klauzolë lirimi me vlerë shtatë milionë euro këtë verë.

Kjo webfaqe mirëmbahet dhe menaxhohet nga Agjencia e Lajmeve KosovaPress. KosovaPress mban të drejtat e rezervuara me copyright sipas dispozitave ligjore për të drejtat e autorit dhe pronës intelektuale. Përdorimi, modifikimi dhe shpërndarja për qëllime komerciale pa marrëveshje me KosovaPress, ndalohet rreptësisht.
Ky aplikacion uebsajti është zhvilluar me mbështetjen e #SustainMedia Programme, i bashkëfinancuar nga Bashkimi Evropian dhe Qeveria Gjermane, ndësa implementohet nga GIZ, DW Akademie dhe Internews. Përmbajtja e tij është përgjegjësi vetëm e KosovaPress dhe nuk pasqyron domosdoshmërisht pikëpamjet e BE-së apo të Qeverisë Gjermane.
Të gjitha të drejtat e rezervuara nga A.P.L. KosovaPress © 2002-2024