Shpërthen zjarri jashtë aeroportit të Brukselit
Bota
Lexohet për: 1 min.
1 muaj më parë
Linku u kopjua

Një zjarr ka shpërthyer në një magazinë mallrash në aeroportin e Brukselit (BRU), në komunën Machelen sot.

Ekuipazhet e urgjencës po i përgjigjen zjarrit dhe nuk raportohet për viktima. Po ashtu forcat e sigurisë kanë rrethuar zonën.

Autoritetet nuk kanë sqaruar ende shkakun e shpërthimit. Asnjë vonesë e konsiderueshme e operimit të udhëtimit ajror nuk është raportuar qe nga pasditja e 13 qershorit.

Aeroporti i Brukselit ndodhet rreth 9 km në verilindje të qendrës së qytetit të Brukselit.

A duhet të testohen mësimdhënësit?
Po
Jo
Nuk e di
Voto
185
Kjo webfaqe mirëmbahet dhe menaxhohet nga Agjencia e Lajmeve KosovaPress. KosovaPress mban të drejtat e rezervuara me copyright sipas dispozitave ligjore për të drejtat e autorit dhe pronës intelektuale. Përdorimi, modifikimi dhe shpërndarja për qëllime komerciale pa marrëveshje me KosovaPress, ndalohet rreptësisht.
Ky aplikacion uebsajti është zhvilluar me mbështetjen e #SustainMedia Programme, i bashkëfinancuar nga Bashkimi Evropian dhe Qeveria Gjermane, ndësa implementohet nga GIZ, DW Akademie dhe Internews. Përmbajtja e tij është përgjegjësi vetëm e KosovaPress dhe nuk pasqyron domosdoshmërisht pikëpamjet e BE-së apo të Qeverisë Gjermane.
Të gjitha të drejtat e rezervuara nga A.P.L. KosovaPress © 2002-2024