Italia merr lajme të mira para përballjes me Shqipërinë
Sport
Lexohet për: 2 min.
1 muaj më parë
Linku u kopjua

Italia po përgatitet për ndeshjen hapëse të Euro 2024 të së shtunës kundër Shqipërisë dhe pati një lajm të mirë, pasi Nicolo Barella, Davide Frattesi dhe Nicolo Fagioli morën pjesë në stërvitje.

Ndeshja fillon në Dortmund të shtunën në orën 21:00, përpara se Italia të përballet gjithashtu me Spanjën më 20 qershor dhe me Kroacinë më 24 qershor, raporton KosovaPress.

Barella u detyrua të humbasë të dyja miqësoret kundër Turqisë dhe Bosnjë-Hercegovinës për shkak të një problemi muskulor, duke mos marrë pjesë as në asnjë nga seancat stërvitore.

Megjithatë, mesfushori i Interit u rikthye sot në grup me pjesën tjetër të bashkëlojtarëve të tij.

Mbetet për t'u parë nëse Barella do të rrezikohet në formacionin startues kundër Shqipërisë, pasi ka më shumë gjasa që ai të pushojë në favor të ndeshjeve më të vështira.

Lojtari i Juventusit, Fagioli, startoi kundër Bosnje-Hercegovinës, duke pasur një problem të lehtë muskulor gjatë asaj ndeshje, por kjo pritej vetëm pas tetë muajsh mungese për shkak të një ndalimi për lojëra të paligjshme të fatit.

Sa i përket Frattesit, ai ishte rikthyer tashmë me pjesën tjetër të skuadrës dje dhe nuk ishte kurrë një shqetësim.

A duhet të testohen mësimdhënësit?
Po
Jo
Nuk e di
Voto
261
Kjo webfaqe mirëmbahet dhe menaxhohet nga Agjencia e Lajmeve KosovaPress. KosovaPress mban të drejtat e rezervuara me copyright sipas dispozitave ligjore për të drejtat e autorit dhe pronës intelektuale. Përdorimi, modifikimi dhe shpërndarja për qëllime komerciale pa marrëveshje me KosovaPress, ndalohet rreptësisht.
Ky aplikacion uebsajti është zhvilluar me mbështetjen e #SustainMedia Programme, i bashkëfinancuar nga Bashkimi Evropian dhe Qeveria Gjermane, ndësa implementohet nga GIZ, DW Akademie dhe Internews. Përmbajtja e tij është përgjegjësi vetëm e KosovaPress dhe nuk pasqyron domosdoshmërisht pikëpamjet e BE-së apo të Qeverisë Gjermane.
Të gjitha të drejtat e rezervuara nga A.P.L. KosovaPress © 2002-2024