Asllani: Për Italinë respekt po, frikë jo
1-First
Lexohet për: 2 min.
1 muaj më parë
Linku u kopjua

Mesfushori i Kombëtares së Shqipërisë, Kristjan Asllani ka folur për mediat para ndeshjes me Italinë në Kampionatin Evropian Euro 2024 në Gjermani.

Fillimisht, Asllani e cilësoi Italinë si një kombëtare e fortë, ndërsa vazhdoi të tregonte se përgatitjet kanë shkuar shumë mirë, raporton KosovaPress.

Më tej, ylli i Interit tha se forca e kombëtares kuqezi është grupi, dhe tifozët që i ka prapa saj.

Asllani gjithashtu tha se në ndeshjen ndaj Italisë, Shqipëria duhet të ketë respekt por jo frikë.

“Kur mësuam grupin ishim në avion dhe kemi bërë shaka, se e dimë vlerën e ndeshjes dhe nuk ka nevojë për ngacmime. I njohim lojtarët e Italisë. Duhet të kemi respekt, por jo frikë, i dimë kualitetet tona. Nuk ndryshon asgjë nëse luajmë me 2 apo 3 mesfushorë, ndryshon vetëm mënyra si dalim në fushë, sepse duhet grintë e zemër”, tha Asllani.

Shqipëria e nis aventurën në Kampionatin Evropian Euro 2024 të shtunën me fillim nga ora 21:00, kur do të përballet si mysafire me Kombëtaren e Italisë në kuadër të Grupit A të këtyre kualifikimeve. 

A duhet të testohen mësimdhënësit?
Po
Jo
Nuk e di
Voto
281
Kjo webfaqe mirëmbahet dhe menaxhohet nga Agjencia e Lajmeve KosovaPress. KosovaPress mban të drejtat e rezervuara me copyright sipas dispozitave ligjore për të drejtat e autorit dhe pronës intelektuale. Përdorimi, modifikimi dhe shpërndarja për qëllime komerciale pa marrëveshje me KosovaPress, ndalohet rreptësisht.
Ky aplikacion uebsajti është zhvilluar me mbështetjen e #SustainMedia Programme, i bashkëfinancuar nga Bashkimi Evropian dhe Qeveria Gjermane, ndësa implementohet nga GIZ, DW Akademie dhe Internews. Përmbajtja e tij është përgjegjësi vetëm e KosovaPress dhe nuk pasqyron domosdoshmërisht pikëpamjet e BE-së apo të Qeverisë Gjermane.
Të gjitha të drejtat e rezervuara nga A.P.L. KosovaPress © 2002-2024