Ngjarjet e datës 13 qershor
Ngjarje
Lexohet për: 2 min.
1 muaj më parë
Linku u kopjua

Zëvendëskryeministëri i parë për Integrim Evropian, Zhvillim dhe Dialog Komisioni për Integrime Evropiane, Besnik Bislimi raporton në Komisionin për Integrime Evropiane.(Kuvendi i Kosovës, salla N302, ora 09:00)

Instituti Kombëtar Demokratik (NDI) në Kosovë mban konferencën për Integritetin e Informacionit “DISICON”, edicioni i 7-të. Pjesëmarrës do të jenë Ambasadori i SHBA-ve në Kosovë Jeffrey Hovenier, Ambasadori i BE-së në Kosovë Tomasz Szunyog, dhe zyrtarë të tjerë. (Klan Arena, ora 09:00)

Instituti i Historisë “Ali Hadri” në Prishtinë organizon Konferencën Shkencore “Kosova 1989-1999: Organizimi dhe qëndresa për çlirim”. (Amfiteatri i Institutit të Historisë, ora 09:30)

Komuna e Ferizajt organizon akademi përkujtimore dhe zbulon shtatoren e dëshmorit të UÇK-së, Besim Fazliu. (Koshare, ora 11:00)

Universiteti Publik “Kadri Zeka mban Konferencën e 3-të Vjetore Ndërkombëtare me temë “Trendet dhe Sfidat në Zhvillimin e Shoqërisë Bashkëkohore”. (Ambientet e Universitetit, ora 11:00)

Ndahet Çmimi Mjedisor për Shkolla “Dervish Roxhaja” që realizohet për herë të dytë në Kosovë në kuadër të Caritasit Zviceran projektit “Ndikimi i Rinisë në Mjedis”-YENI. (Klan Arena, ora 09:45)

Kryetari i Prishtinës, Përparim Rama, pret në takim ish-oficerët e Ushtrisë së Mbretërisë së Bashkuar, të cilët kanë marrë pjesë në hyrjen e trupave të NATO-s në Kosovë në qershorin e vitit 1999. Nderohen me çmimin “Helmeta Ilire”. (Objekti i komunës, ora 12:30)

Dita e Rinisë për Vetëvendosje “Rina për ambientin”. (Qendra e Mitrovicës dhe Vushtrrisë, ora 17:00)

Hapet ekspozita Rastislav Kostilník, “Arti përmes këndit të një diplomati" në përmbylljen e rrugëtimit të tij si diplomat i zyrës ndërlidhëse të Sllovakisë në Kosovë. (Galeria Qahili, ora 18:30)

Si e vlerësoni punën e Liburn Aliut në krye të Ministrisë së Infrastrukturës?
Shumë të mirë
Mirë
Dobët
Shumë të dobët
Voto
34
Kjo webfaqe mirëmbahet dhe menaxhohet nga Agjencia e Lajmeve KosovaPress. KosovaPress mban të drejtat e rezervuara me copyright sipas dispozitave ligjore për të drejtat e autorit dhe pronës intelektuale. Përdorimi, modifikimi dhe shpërndarja për qëllime komerciale pa marrëveshje me KosovaPress, ndalohet rreptësisht.
Ky aplikacion uebsajti është zhvilluar me mbështetjen e #SustainMedia Programme, i bashkëfinancuar nga Bashkimi Evropian dhe Qeveria Gjermane, ndësa implementohet nga GIZ, DW Akademie dhe Internews. Përmbajtja e tij është përgjegjësi vetëm e KosovaPress dhe nuk pasqyron domosdoshmërisht pikëpamjet e BE-së apo të Qeverisë Gjermane.
Të gjitha të drejtat e rezervuara nga A.P.L. KosovaPress © 2002-2024