LDK e AAK 25 vjetorin e çlirimit kujtojnë kontribuuesit e lirisë
Lajme
Lexohet për: 1 min.
1 muaj më parë
Linku u kopjua

Shefi i Grupit Parlamentar të Lidhjes Demokratike të Kosovës, Arben Gashi, në seancën solemne të Kuvendit të Kosovës për nder të 25 vjetorit të çlirimit, ka thënë se ish presidenti Ibrahim Rugova dhe luftëtarët e Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës së bashku me aleatët kontribuuan për lirinë dhe pavarësinë e Kosovës.

Ndërkaq, shefi i Grupit Parlamentar të AAK-së, Besnik Tahiri, tha se në 25 vjetorin e çlirimit të Kosovës është për detyrë përulja ndaj të gjithë dëshmorëve dhe heronjve ndër breza.

Derisa edhe kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës Memli Krasniqi, ka kujtuar sakrificën e liderëve të UÇK-së që gjenden në Hagë si Hashim Thaçi, Kadri Veseli, Jakup Krasniqi e Rexhep Selimi. Krasniqi tha se kjo është dëshmi se liria nuk është e garantuar dhe se për të duhet luftuar dhe mbrojtur çdo ditë.

https://kosovapress.com/krasniqi-kreret-e-uck-se-ne-hage-testament-i-gjalle-i-perpjekjeve-per-liri-e-shtet

Lajmi i plotë në sistemin me parapagim...

Kjo webfaqe mirëmbahet dhe menaxhohet nga Agjencia e Lajmeve KosovaPress. KosovaPress mban të drejtat e rezervuara me copyright sipas dispozitave ligjore për të drejtat e autorit dhe pronës intelektuale. Përdorimi, modifikimi dhe shpërndarja për qëllime komerciale pa marrëveshje me KosovaPress, ndalohet rreptësisht.
Ky aplikacion uebsajti është zhvilluar me mbështetjen e #SustainMedia Programme, i bashkëfinancuar nga Bashkimi Evropian dhe Qeveria Gjermane, ndësa implementohet nga GIZ, DW Akademie dhe Internews. Përmbajtja e tij është përgjegjësi vetëm e KosovaPress dhe nuk pasqyron domosdoshmërisht pikëpamjet e BE-së apo të Qeverisë Gjermane.
Të gjitha të drejtat e rezervuara nga A.P.L. KosovaPress © 2002-2024