Juventusi e shet Kaio Jorgen, kjo është skuadra e re e brazilianit
Sport
Lexohet për: 2 min.
1 muaj më parë
Linku u kopjua

Juventusi ka njoftuar zyrtarisht shitjen e sulmuesit brazilian Kaio Jorge te Cruzeiro, duke i dhënë fund aventurës së tij trevjeçare me klubin.

“Zonja e Vjetër” e bleu sulmuesin e talentuar nga Santos në gusht të vitit 2021 për rreth shtatë milionë euro, por ai kurrë nuk arriti të bind veten në Torino. Pasi kaloi kohë në sistemin e të rinjve, ai pësoi një lëndim të rëndë në shkurt të vitit 2022, që e mbajti atë jashtë fushës për një vit, raporton KosovaPress.

Pasi u rikthye në gjendjen më të mirë fizike, Juventusi e dërgoi Kaio Jorgen në Frosinone në formë huazimi verën e kaluar, ku ai tregoi një sërë rezultatesh pozitive nën drejtimin e Eusebio Di Francescos, duke shënuar tre gola dhe duke dhënë një asistim në 22 paraqitje për klubin.

Siç u konfirmua zyrtarisht sot, Juventusi ka shitur Kaio Jorgen te Cruzeiro për një transferim përfundimtar me vlerë rreth 7.2 milionë euro, i pagueshëm gjatë tre viteve financiare. Largimi i tij ka prodhuar një fitim kapital prej 3.1 milionë euro.

Gjatë kohës së tij në Torino, sulmuesi brazilian bëri vetëm 11 paraqitje në ekipin e parë për ‘Zonjën e Vjetër”, duke dështuar të kontribuojë drejtpërdrejt në një gol të vetëm.

Kjo webfaqe mirëmbahet dhe menaxhohet nga Agjencia e Lajmeve KosovaPress. KosovaPress mban të drejtat e rezervuara me copyright sipas dispozitave ligjore për të drejtat e autorit dhe pronës intelektuale. Përdorimi, modifikimi dhe shpërndarja për qëllime komerciale pa marrëveshje me KosovaPress, ndalohet rreptësisht.
Ky aplikacion uebsajti është zhvilluar me mbështetjen e #SustainMedia Programme, i bashkëfinancuar nga Bashkimi Evropian dhe Qeveria Gjermane, ndësa implementohet nga GIZ, DW Akademie dhe Internews. Përmbajtja e tij është përgjegjësi vetëm e KosovaPress dhe nuk pasqyron domosdoshmërisht pikëpamjet e BE-së apo të Qeverisë Gjermane.
Të gjitha të drejtat e rezervuara nga A.P.L. KosovaPress © 2002-2024