Zbulohen numrat e kuqezinjve për EURO 2024
Sport
Lexohet për: 1 min.
1 muaj më parë
Linku u kopjua

Federata Shqiptare e Futbollit ka zbuluar numrat e lojtarëve të Kombëtares kuqezi në evropianin “Gjermania 2024”.

Numri 1 do t’i takojë portierit Etrit Berisha, ndërsa portieri i dytë Thomas Strakosha do të mbajë numrin 23. Portieri i tretë i Kombëtares Elhan Kastrati do të mbajë numrin 12.

Numrat në mbrojtje nuk kanë pësuar ndryshime. Rey Manaj do të mbajë numrin 7, Nedim Bajrami numrin 10. Armando Broja do të ketë numrin 11, ndërsa Jasir Asani do të mbajë numrin 9.

Kuqezinjtë sfidën e parë në Grupin B, i njohur si “Grupi i vdekjes”, do ta zhvillojnë të shtunën, më 15 qershor kundër kampionit aktual Italisë, në Dyzeldorf. Kroacia dhe Spanja janë dy kombëtaret tjera të cilat do të përballen me të përzgjedhurit e brazilianit Sylvinho.

Si e vlerësoni punën e Liburn Aliut në krye të Ministrisë së Infrastrukturës?
Shumë të mirë
Mirë
Dobët
Shumë të dobët
Voto
34
Kjo webfaqe mirëmbahet dhe menaxhohet nga Agjencia e Lajmeve KosovaPress. KosovaPress mban të drejtat e rezervuara me copyright sipas dispozitave ligjore për të drejtat e autorit dhe pronës intelektuale. Përdorimi, modifikimi dhe shpërndarja për qëllime komerciale pa marrëveshje me KosovaPress, ndalohet rreptësisht.
Ky aplikacion uebsajti është zhvilluar me mbështetjen e #SustainMedia Programme, i bashkëfinancuar nga Bashkimi Evropian dhe Qeveria Gjermane, ndësa implementohet nga GIZ, DW Akademie dhe Internews. Përmbajtja e tij është përgjegjësi vetëm e KosovaPress dhe nuk pasqyron domosdoshmërisht pikëpamjet e BE-së apo të Qeverisë Gjermane.
Të gjitha të drejtat e rezervuara nga A.P.L. KosovaPress © 2002-2024