OSBE publikon raportin për proceset gjyqësore për krimin e organizuar dhe korrupsionin
Video
Lexohet për: 1 min.
1 muaj më parë
Linku u kopjua

Misioni i OSBE-së në Kosovë publikon raportin e monitorimit të proceseve gjyqësore për lëndët e krimit të organizuar dhe korrupsionit. Analizohen 52 lëndë të krimit të organizuar dhe korrupsionit që Misioni ka monitoruar në periudhën nga 2021 deri 2024. Marrin pjesë: Shefi i Misionit të OSBE-së në Kosovë, Ambasadori Michael Davenport, Ministrja e Drejtësisë Albulena Haxhiu, Ambasadori i BE-së në Kosovë Tomáš Szunyog.

Kjo webfaqe mirëmbahet dhe menaxhohet nga Agjencia e Lajmeve KosovaPress. KosovaPress mban të drejtat e rezervuara me copyright sipas dispozitave ligjore për të drejtat e autorit dhe pronës intelektuale. Përdorimi, modifikimi dhe shpërndarja për qëllime komerciale pa marrëveshje me KosovaPress, ndalohet rreptësisht.
Ky aplikacion uebsajti është zhvilluar me mbështetjen e #SustainMedia Programme, i bashkëfinancuar nga Bashkimi Evropian dhe Qeveria Gjermane, ndësa implementohet nga GIZ, DW Akademie dhe Internews. Përmbajtja e tij është përgjegjësi vetëm e KosovaPress dhe nuk pasqyron domosdoshmërisht pikëpamjet e BE-së apo të Qeverisë Gjermane.
Të gjitha të drejtat e rezervuara nga A.P.L. KosovaPress © 2002-2024