Borussia Dortmundi e publikon formacionin zyrtar kundër Realit
Sport
Lexohet për: 1 min.
1 muaj më parë
Linku u kopjua

Finalja e madhe e Ligës së Kampionëve po afron, me Real Madridin dhe Borussia Dortmundin që do të përballen kokë më kokë për trofeun më prestigjioz evropian.

Sonte me fillim nga ora 21:00 stadiumi “Wembley” i Londrës do të jetë nikoqir i finales së Ligës së Kampionëve mes Real Madridit dhe Borussia Dortmundit, raporton KosovaPress.

Ndeshja e fundit mes Realit dhe Dortmundit daton në muajin dhjetor të vitit 2017, ku asokohe Reali fitoi 3:2.

Sa i përket ndeshjes së sotme, te Dortmundi do të mungojnë Bensebaini, Duranville dhe Morey Bauza.

Pas Ancelottit, tani edhe trajneri i Dortmundit, Edin Terzic e ka publikuar formacionin zyrtar kundër Realit, dhe atë e gjeni më poshtë.

Kjo webfaqe mirëmbahet dhe menaxhohet nga Agjencia e Lajmeve KosovaPress. KosovaPress mban të drejtat e rezervuara me copyright sipas dispozitave ligjore për të drejtat e autorit dhe pronës intelektuale. Përdorimi, modifikimi dhe shpërndarja për qëllime komerciale pa marrëveshje me KosovaPress, ndalohet rreptësisht.
Ky aplikacion uebsajti është zhvilluar me mbështetjen e #SustainMedia Programme, i bashkëfinancuar nga Bashkimi Evropian dhe Qeveria Gjermane, ndësa implementohet nga GIZ, DW Akademie dhe Internews. Përmbajtja e tij është përgjegjësi vetëm e KosovaPress dhe nuk pasqyron domosdoshmërisht pikëpamjet e BE-së apo të Qeverisë Gjermane.
Të gjitha të drejtat e rezervuara nga A.P.L. KosovaPress © 2002-2024