Lufta përfundon vetëm kur të eliminohet Hamasi, paralajmëron Netanyahu
Bota
Lexohet për: 1 min.
1 muaj më parë
Linku u kopjua

Kryeministri i Izraelit Benyamin Netanyahu autorizoi sot ekipin negociator të paraqiste një skemë për të arritur lirimin e pengjeve.

Kjo u bë e ditur nga Zyra e Kryeministrit izraelit, sipas së cilës "lufta nuk do të përfundojë derisa të arrihen të gjitha masat dhe objektivat e nevojshme, duke përfshirë kthimin e pengjeve dhe eliminimin e militantëve dhe qeverisë së Hamasit".

"Skema e propozuar nga Izraeli, duke përfshirë tranzicionin e kushtëzuar nga një fazë pas hapi i lejon Izraelit të ruajë këto synime," thuhet në deklaratë. /ANSA

A duhet të testohen mësimdhënësit?
Po
Jo
Nuk e di
Voto
252
Kjo webfaqe mirëmbahet dhe menaxhohet nga Agjencia e Lajmeve KosovaPress. KosovaPress mban të drejtat e rezervuara me copyright sipas dispozitave ligjore për të drejtat e autorit dhe pronës intelektuale. Përdorimi, modifikimi dhe shpërndarja për qëllime komerciale pa marrëveshje me KosovaPress, ndalohet rreptësisht.
Ky aplikacion uebsajti është zhvilluar me mbështetjen e #SustainMedia Programme, i bashkëfinancuar nga Bashkimi Evropian dhe Qeveria Gjermane, ndësa implementohet nga GIZ, DW Akademie dhe Internews. Përmbajtja e tij është përgjegjësi vetëm e KosovaPress dhe nuk pasqyron domosdoshmërisht pikëpamjet e BE-së apo të Qeverisë Gjermane.
Të gjitha të drejtat e rezervuara nga A.P.L. KosovaPress © 2002-2024