Haradinaj përkujton Xhemajl Fetahajn në 25-vjetorin e rënies heroike
Lajme
Lexohet për: 1 min.
1 muaj më parë
Linku u kopjua

Kryetari i AAK-së Ramush Haradinaj ka përkujtuar sot dëshmorin Xhemajl Fetahaj në 25-vjetorin e rënies.

Ai me këtë rast ka vizituar familjen e dëshmorit, e cila ishte i gatshme çdo herë për t’i dalë zot atdheut.

“Kujtuam jo vetëm rënien heroike, por edhe 35 vjet jetë të Xhemajlit, jetë me plotë ide, aktivitete e përpjekje për liri.  Familjes Fetahaj i shpreha mirënjohjen e thellë për sakrificën sublime të vëllait, birit dhe babait të tyre”, ka shkruar Haradinaj në Facebook.

Xhemajl Fetahaj u lind më 1963 në Raushiq të Pejës dhe ra heroikisht për të mos vdekur kurrë më 31 maj 1999, në luftimet në kufirin shqiptaro-shqiptar në Koshare.

Kjo webfaqe mirëmbahet dhe menaxhohet nga Agjencia e Lajmeve KosovaPress. KosovaPress mban të drejtat e rezervuara me copyright sipas dispozitave ligjore për të drejtat e autorit dhe pronës intelektuale. Përdorimi, modifikimi dhe shpërndarja për qëllime komerciale pa marrëveshje me KosovaPress, ndalohet rreptësisht.
Ky aplikacion uebsajti është zhvilluar me mbështetjen e #SustainMedia Programme, i bashkëfinancuar nga Bashkimi Evropian dhe Qeveria Gjermane, ndësa implementohet nga GIZ, DW Akademie dhe Internews. Përmbajtja e tij është përgjegjësi vetëm e KosovaPress dhe nuk pasqyron domosdoshmërisht pikëpamjet e BE-së apo të Qeverisë Gjermane.
Të gjitha të drejtat e rezervuara nga A.P.L. KosovaPress © 2002-2024