Albion Rrahmani, pjesë e formacionit të sezonit në Rumani
Sport
Lexohet për: 1 min.
2 javë më parë
Linku u kopjua

Ylli i Kosovës, Albion Rrahmani është pjesë e formacionit më të mirë të sezonit në Superligën e Rumanisë.

Rrahmani shkëlqeu këtë sezon me skuadrën e Rapid Bukureshtit në Rumani, me të cilën arriti të bëjë plot 30 paraqitje në të gjitha garat, raporton KosovaPress.

Gjatë këtyre paraqitjeve, ylli i Kosovës ka shënuar 19 gola dhe ka asistuar në pesë prej tyre.

Kjo webfaqe mirëmbahet dhe menaxhohet nga Agjencia e Lajmeve KosovaPress. KosovaPress mban të drejtat e rezervuara me copyright sipas dispozitave ligjore për të drejtat e autorit dhe pronës intelektuale. Përdorimi, modifikimi dhe shpërndarja për qëllime komerciale pa marrëveshje me KosovaPress, ndalohet rreptësisht.
Ky aplikacion uebsajti është zhvilluar me mbështetjen e #SustainMedia Programme, i bashkëfinancuar nga Bashkimi Evropian dhe Qeveria Gjermane, ndësa implementohet nga GIZ, DW Akademie dhe Internews. Përmbajtja e tij është përgjegjësi vetëm e KosovaPress dhe nuk pasqyron domosdoshmërisht pikëpamjet e BE-së apo të Qeverisë Gjermane.
Të gjitha të drejtat e rezervuara nga A.P.L. KosovaPress © 2002-2024