Bajoku i pafat në garat kualifikuese për Lojërat Olimpike Paris 2024
Sport
Lexohet për: 1 min.
3 javë më parë
Linku u kopjua

Boksieri ynë, Bashkim Bajoku ka pësuar humbje në meçin e radhës në garat kualifikuese për në Lojërat Olimpike Paris 2024.

Në kategorinë deri në 57 kilogramë, Bajoku u mposht sot nga boksieri nga Taxhikistani, Vokhidov Asror, raporton KosovaPress

Pas humbjes së sotme në turneun kualifikues botëror në Bangkok, Bajoku u eliminua nga garat kualifikuese për LO Paris 2024.

Kjo webfaqe mirëmbahet dhe menaxhohet nga Agjencia e Lajmeve KosovaPress. KosovaPress mban të drejtat e rezervuara me copyright sipas dispozitave ligjore për të drejtat e autorit dhe pronës intelektuale. Përdorimi, modifikimi dhe shpërndarja për qëllime komerciale pa marrëveshje me KosovaPress, ndalohet rreptësisht.
Ky aplikacion uebsajti është zhvilluar me mbështetjen e #SustainMedia Programme, i bashkëfinancuar nga Bashkimi Evropian dhe Qeveria Gjermane, ndësa implementohet nga GIZ, DW Akademie dhe Internews. Përmbajtja e tij është përgjegjësi vetëm e KosovaPress dhe nuk pasqyron domosdoshmërisht pikëpamjet e BE-së apo të Qeverisë Gjermane.
Të gjitha të drejtat e rezervuara nga A.P.L. KosovaPress © 2002-2024