Publikohet lista e Kombëtares së Kosovës për Kampionatin Evropian të volejbollit
Sport
Lexohet për: 1 min.
3 javë më parë
Linku u kopjua

Federata e Volejbollit të Kosovës (FVK) ka publikuar listën e gjerë të volejbollistëve të ftuar për fazën kualifikuese të Kampionatit Evropian të volejbollit CEV EuroVolley.

Kualifikimet për në këtë Evropian “Dardanët” do t’i nisin më 17 gusht, me ndeshjen e parë që do ta zhvillojnë në Gjilan kundër Letonisë, raporton KosovaPress.

Në grumbullimin e së enjtes (30 maj), janë ftuar lojtarë të cilët janë duke gëzuar formë të mirë. Grumbullimi mbahet në ambientet e FEFS në Prishtinë, nga ora 16:00.

Ky grumbullim vjen në kohën, kur së shpejti do të publikohet emri i përzgjedhësit të ri të Kombëtares së djemve, te e cila do të vazhdojë punën si asistent edhe Faton Mustafa.

Listën e volejbollistëve të ftuar e gjeni më poshtë.

Kjo webfaqe mirëmbahet dhe menaxhohet nga Agjencia e Lajmeve KosovaPress. KosovaPress mban të drejtat e rezervuara me copyright sipas dispozitave ligjore për të drejtat e autorit dhe pronës intelektuale. Përdorimi, modifikimi dhe shpërndarja për qëllime komerciale pa marrëveshje me KosovaPress, ndalohet rreptësisht.
Ky aplikacion uebsajti është zhvilluar me mbështetjen e #SustainMedia Programme, i bashkëfinancuar nga Bashkimi Evropian dhe Qeveria Gjermane, ndësa implementohet nga GIZ, DW Akademie dhe Internews. Përmbajtja e tij është përgjegjësi vetëm e KosovaPress dhe nuk pasqyron domosdoshmërisht pikëpamjet e BE-së apo të Qeverisë Gjermane.
Të gjitha të drejtat e rezervuara nga A.P.L. KosovaPress © 2002-2024