Organizoni programin tuaj të personalizuar të fitnesit në pak hapa, ja pajisja që ju vjen në ndihmë
Artikull i Sponsorizuar
Lexohet për: 5 min.
2 javë më parë
Linku u kopjua

Në ditët e sotme, ndjekja e pasioneve, ushtrimi i një sporti apo ruajtja e një balance punë-jetë-mirëqënie është gjithmonë e më vështirë. Të gjithë duket se vrapojmë për të punuar dhe nuk dimë t'i shfrytëzojë në maksimum të gjitha këto pajisje kaq të fuqishme në dispozicion. Samsung Electronics ka prezantuar së fundmi Galaxy Fit3, aksesorin e tij më të ri të fitnesit që sjell teknologjinë e avancuar të monitorimit të shëndetit të Samsung, duke frymëzuar të gjithë të ndihen më mirë dhe të adoptojnë një mënyrë jetese më të shëndetshme. Kjo pajisje ju lejon të gjurmoni të dhënat e shëndetit dhe mirëqenies suaj, nga stërvitjet e përditshme deri te gjumi i qetë , direkt nga kyçet e dorës, gjatë gjithë ditës. Një kombinim shumë i fuqishëm që do të ndryshoje përditshmërine dhe jetën tuaj është smartphone nga gjenerata më e fundit e Galaxy A dhe aksesori, ora e zgjuar Galaxy Fit3. Lexoni më poshtë gjithçka që mund të bëni falë këtyre pajisjeve në të mirë të shëndetit tuaj.

Një gjurmues i qëndrueshëm dhe kompakt me një ekran më të madh dhe më elegant

Galaxy Fit3 është projektuar me një trup alumini dhe një ekran 1.6 inç, 45% më i gjerë se modeli i mëparshëm,  duke e bërë më të lehtë për përdoruesit të kontrollojnë njohuritë e detajuara me një shikim. Është gjithashtu i lehtë dhe i hijshëm me një përshtatje të rehatshme, duke e bërë atë ideal për përdorim të përditshëm gjatë gjithë orës. Përdoruesit mund ta inkorporojnë Galaxy Fit3 në stilin e tyre të jetesës me lehtësi falë jetëgjatësisë së tij të gjatë të baterisë që mund të zgjasë deri në 13 ditë. Ata mund të personalizojnë gjurmuesin e tyre dhe ta bëjnë atë më elegant duke zgjedhur fushën e tyre të preferuar të orës nga mbi 100 opsione ose duke vendosur fotot e tyre si sfond. Përdoruesit gjithashtu mund të përziejnë pa mundim grupet për të plotësuar modën dhe rutinat e tyre të përditshme me një buton me një klikim.

Mbajtja e parametrave shëndetësore ditën dhe natën

Samsung gjithmonë i ka dhënë përparësi mirëqenies së gjumit, duke fuqizuar përdoruesit të kuptojnë modelet e tyre dhe të ndërtojnë zakone më të shëndetshme me mjetet e përparuara të monitorimit të gjumit. Ky angazhim reflektohet në Galaxy Fit3. Përdoruesit mund të mbajnë me lehtësi Galaxy Fit3 gjatë gjithë natës, ndërsa ai gjurmon modelet e tyre të gjumit, madje duke zbuluar gërhitjen dhe duke monitoruar nivelet e oksigjenit në gjak për të ofruar matje më të detajuara. Bazuar në modelet individuale të gjumit, Galaxy Fit3 do ju ofrojë një Sleep Coaching të personalizuar me njohuri kuptimplote që ju ndihmon të kuptoni më intuitivisht gjumin tuaj, duke ju shtyrë të bëni ndryshime pozitive.

Cilido qoftë hobi juaj apo sporti që ushtroni Galaxy Fit3 mund të gjurmojnë mbi 100 lloje stërvitjesh në çdo kohë, kudo dhe të rishikojnë lehtësisht të dhënat e tyre të ushtrimeve, duke ju inkurajuar të qëndroni të motivuar për të arritur qëllimet tuaja. Edhe nëse noti është sporti juaj i preferuar, Galaxy Fit3 përmban një vlerësim 5ATM dhe rezistencë ndaj ujit dhe pluhurit të vlerësuar me IP68, që do të thotë se ju mund të shijoni aktivitetet edhe nga një pishinë e thellë apo në det të hapur. Ora inteligjente u jep një kuptim edhe më të përgjithshëm metrikave të shëndetit tuaj duke ofruar metrika shëndetësore që përfshijnë rrahjet e zemrës, nivelet e stresit.

Qëndrimi i sigurt dhe i ndërlidhur në ekosistemin Galaxy

Smartphone-i juaj i preferuar, Galaxy A55 5G apo Galaxy A35 5G dhe Galaxy Fit3 janë plotësisht në përputhje me ekosistemin Galaxy duke u dhënë përdoruesve një përvojë të qetë dhe të integruar në një sërë pajisjesh Galaxy. Përdoruesit mund të ndjekin qëllimet e tyre të fitnesit duke lidhur dy pajisjet. Kur zbulohet një rënie jonormale, Galaxy Fit3 u jep përdoruesve mundësinë që të telefonojnë menjëherë shërbimet e urgjencës për të marrë mbështetjen mjekësore në kohën e duhur. Përdoruesit mund të përdorin Galaxy Fit3 si një kontrollues pikërisht në kyçin e dorës, jo vetëm si një mjet për kamerën e smartfonit të tyre kur shkrepin foto dhe vendosin kohëmatës, por edhe për të luajtur dhe kontrolluar mediat në pajisjen e tyre të ndërlidhura. Për një përvojë të qetë, kur përdoruesit nuk duan të shqetësohen ose të përgatiten për të fjetur, ata mund të sinkronizojnë automatikisht modalitetet midis Galaxy Fit3 dhe telefonit inteligjent të ndërlidhur.

Me siguri të pametë, kamera që shkrepin foto epike dhe me një lehtësi për t'u lidhur me pajisjet e reja, jemi të sigurtë që pajisja e serisë së re Galaxay A dhe aksesori më i ri Galaxy Fit3 do të jenë pajisjet tuaja të preferuara që do të ndryshojnë përditshmërinë tuaj. 

25 vjet çlirim, a jeni të kënaqur me suksesin e Republikës së Kosovës ?
Po
Jo
Nuk e di
Voto
380
Kjo webfaqe mirëmbahet dhe menaxhohet nga Agjencia e Lajmeve KosovaPress. KosovaPress mban të drejtat e rezervuara me copyright sipas dispozitave ligjore për të drejtat e autorit dhe pronës intelektuale. Përdorimi, modifikimi dhe shpërndarja për qëllime komerciale pa marrëveshje me KosovaPress, ndalohet rreptësisht.
Ky aplikacion uebsajti është zhvilluar me mbështetjen e #SustainMedia Programme, i bashkëfinancuar nga Bashkimi Evropian dhe Qeveria Gjermane, ndësa implementohet nga GIZ, DW Akademie dhe Internews. Përmbajtja e tij është përgjegjësi vetëm e KosovaPress dhe nuk pasqyron domosdoshmërisht pikëpamjet e BE-së apo të Qeverisë Gjermane.
Të gjitha të drejtat e rezervuara nga A.P.L. KosovaPress © 2002-2024