Pesë yjet e xhudos që do të përfaqësojnë Kosovën në Lojërat Olimpike Paris 2024
Sport
Lexohet për: 1 min.
2 javë më parë
Linku u kopjua

Komiteti Olimpik i Kosovës (KOK) ka prezantuar pesë normat olimpike nga xhudo, sporti i vetëm me medalje olimpike në Kosovë.

Sipas renditjes përfundimtare olimpike të të publikuar sot nga Federata Ndërkombëtare e Xhudos, Distria Krasniqi dhe Laura Fazliu do të udhëtojnë drejt Parisit, si e dyta, përkatësisht e treta në renditje, në kategoritë përkatëse, raporton KosovaPress.

Momentalisht, Kosova ka gjashtë norma olimpike, pesë nga xhudo dhe një nga boksi.

Kjo webfaqe mirëmbahet dhe menaxhohet nga Agjencia e Lajmeve KosovaPress. KosovaPress mban të drejtat e rezervuara me copyright sipas dispozitave ligjore për të drejtat e autorit dhe pronës intelektuale. Përdorimi, modifikimi dhe shpërndarja për qëllime komerciale pa marrëveshje me KosovaPress, ndalohet rreptësisht.
Ky aplikacion uebsajti është zhvilluar me mbështetjen e #SustainMedia Programme, i bashkëfinancuar nga Bashkimi Evropian dhe Qeveria Gjermane, ndësa implementohet nga GIZ, DW Akademie dhe Internews. Përmbajtja e tij është përgjegjësi vetëm e KosovaPress dhe nuk pasqyron domosdoshmërisht pikëpamjet e BE-së apo të Qeverisë Gjermane.
Të gjitha të drejtat e rezervuara nga A.P.L. KosovaPress © 2002-2024