Tahiri i AAK: Shpërndarja eventuale e Kuvendit tregon marrëveshjen LVV-PDK
Lajme
Lexohet për: 1 min.
2 javë më parë
Linku u kopjua

Shefi i Grupit Parlamentar të Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Besnik Tahiri, ka deklaruar se në rast të shpërndarjes së Kuvendit për shkuarje në zgjedhje të parakohshme, atëherë kjo sipas tij tregon se ekziston një marrëveshje paraprake mes Lëvizjes Vetëvendosje dhe Partisë Demokratike të Kosovës.

Ai pas mbledhjes së Kryesisë së Kuvendit ka bërë të ditur se AAK do t’i kthejë përgjigje me shkrim PDK-së për të konfirmuar qëndrimin mbi dorëheqjen e kryeministrit Albin Kurti, por nuk do të bëjë negociata e as nuk do të pranojë kushtëzime.

Sipas tij, ftesa e Kurtit me opozitën kishte për qëllim “mbytjen e debatit” për anëtarësim në Këshillin e Evropës. Tahiri ka thënë se në rast të shpërndarjes së Kuvendit, atëherë kjo sipas tij, “do të tregojë për marrëveshjen mes LVV-së dhe PDK-së.”

Lajmi i plotë në sistemin me parapagim.

25 vjet çlirim, a jeni të kënaqur me suksesin e Republikës së Kosovës ?
Po
Jo
Nuk e di
Voto
380
Kjo webfaqe mirëmbahet dhe menaxhohet nga Agjencia e Lajmeve KosovaPress. KosovaPress mban të drejtat e rezervuara me copyright sipas dispozitave ligjore për të drejtat e autorit dhe pronës intelektuale. Përdorimi, modifikimi dhe shpërndarja për qëllime komerciale pa marrëveshje me KosovaPress, ndalohet rreptësisht.
Ky aplikacion uebsajti është zhvilluar me mbështetjen e #SustainMedia Programme, i bashkëfinancuar nga Bashkimi Evropian dhe Qeveria Gjermane, ndësa implementohet nga GIZ, DW Akademie dhe Internews. Përmbajtja e tij është përgjegjësi vetëm e KosovaPress dhe nuk pasqyron domosdoshmërisht pikëpamjet e BE-së apo të Qeverisë Gjermane.
Të gjitha të drejtat e rezervuara nga A.P.L. KosovaPress © 2002-2024