Rrustemi: Nëse opozita ka pajtueshmëri, LVV e gatshme për caktimin e datës së zgjedhjeve
Lajme
Lexohet për: 1 min.
2 javë më parë
Linku u kopjua

Këtë javë por as të ardhshmen nuk do të ketë seanca plenare, ka thënë deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Adnan Rrustemi. Sipas tij, në sallën plenare do të ketë punime për përmirësim të teknikës para seancës solemne për 25 vjetorin e çlirimit të vendit. Pas mbledhjes së kryesisë së Kuvendit, ai tha se janë të gatshëm që të diskutojnë për caktimin e datës së zgjedhjeve, nëse opozita ka pajtueshmëri.

Ai para mediave theksoi se nuk ka pasur vendim tjetër në mbledhjen e sotme të kryesisë së Kuvendit.

Rrustemi shtoi se nuk ka pasur kërkesë për tu renditur si pikë e rendit të ditës shpërndarja e Kuvendit.

Nëse opozita ka pajtueshmëri, Rrustemi shtoi se Lëvizja Vetëvendosje është po ashtu e gatshme për caktimin e datës së zgjedhjeve.

Pas mbledhjes së kryesisë, deputeti i LVV-së u pyet edhe për avancimin e statusit të Kosovës në Asamblenë Parlamentare të NATO-s.

Lajmi i plotë në sistemin me parapagim...

25 vjet çlirim, a jeni të kënaqur me suksesin e Republikës së Kosovës ?
Po
Jo
Nuk e di
Voto
379
Kjo webfaqe mirëmbahet dhe menaxhohet nga Agjencia e Lajmeve KosovaPress. KosovaPress mban të drejtat e rezervuara me copyright sipas dispozitave ligjore për të drejtat e autorit dhe pronës intelektuale. Përdorimi, modifikimi dhe shpërndarja për qëllime komerciale pa marrëveshje me KosovaPress, ndalohet rreptësisht.
Ky aplikacion uebsajti është zhvilluar me mbështetjen e #SustainMedia Programme, i bashkëfinancuar nga Bashkimi Evropian dhe Qeveria Gjermane, ndësa implementohet nga GIZ, DW Akademie dhe Internews. Përmbajtja e tij është përgjegjësi vetëm e KosovaPress dhe nuk pasqyron domosdoshmërisht pikëpamjet e BE-së apo të Qeverisë Gjermane.
Të gjitha të drejtat e rezervuara nga A.P.L. KosovaPress © 2002-2024