Bayer fiton Kupën gjermane me supergolin e Granit Xhakës
Sport
Lexohet për: 1 min.
2 javë më parë
Linku u kopjua

Bayer Leverkusen ka fituar Kupën e Gjermanisë në futboll, pasi sonte mposhti skuadrën Kaiserslautern me rezultat 1:0.

Finalja u vendos nga mesfushori Granit Xhaka, me një supergol në minutën e 17-të.

Kjo është hera e dytë që Bayer triumfon në Kupën e Gjermanisë, të cilin e kishte fituar për herë të parë në sezonin 1992/93.

Bayer sivjet fitoi titullin e parë kampion në histori, por humbi finalen e Ligës Evropa ndaj Atalantës së Berat Gjimshitit.

Kjo webfaqe mirëmbahet dhe menaxhohet nga Agjencia e Lajmeve KosovaPress. KosovaPress mban të drejtat e rezervuara me copyright sipas dispozitave ligjore për të drejtat e autorit dhe pronës intelektuale. Përdorimi, modifikimi dhe shpërndarja për qëllime komerciale pa marrëveshje me KosovaPress, ndalohet rreptësisht.
Ky aplikacion uebsajti është zhvilluar me mbështetjen e #SustainMedia Programme, i bashkëfinancuar nga Bashkimi Evropian dhe Qeveria Gjermane, ndësa implementohet nga GIZ, DW Akademie dhe Internews. Përmbajtja e tij është përgjegjësi vetëm e KosovaPress dhe nuk pasqyron domosdoshmërisht pikëpamjet e BE-së apo të Qeverisë Gjermane.
Të gjitha të drejtat e rezervuara nga A.P.L. KosovaPress © 2002-2024