Breshëri godet Torinon
Bota
Lexohet për: 1 min.
1 muaj më parë
Linku u kopjua

Kanë qenë me dhjetëra ndërhyrjet të cilat kanë angazhuar, nga pasditja e djeshme deri në mbrëmje, zjarrfikësit e komandës krahinore të Torinos, për shkak të valës së motit të keq që goditi kryeqytetin dhe zonën metropolitane.

Breshëri që goditi qytetin krijoi shqetësime të mëdha veçanërisht në rrethe si Borgo Vittoria, San Marino Donato, Aurora, Madonna di Campagna, Lucento, Vallette, Regio Park dhe Barrier of Milan.

Rrugë të zbardhura nga kokrrat e akullit në shumë rrugë ku, për shkak të pusetave të bllokuara, ka pasur përmbytje që kanë penguar funksionimin normal të transportit privat dhe publik.

Pemë kanë rënë në Lungo Dora Voghera, ku disa makina të parkuara janë dëmtuar nga degët. Ka pasur disa shtojca në bodrume, por edhe në hyrje të linjës Torino-Caselle, në Corso Grosseto. Zjarrfikësve iu desh të shpëtonin një automobilist të mbërthyer brenda makinës së tij të rrethuar nga uji i lartë në Piazza Borgo Dora. Sot situata është normalizuar, raporton ANSA.

A duhet të testohen mësimdhënësit?
Po
Jo
Nuk e di
Voto
185
Kjo webfaqe mirëmbahet dhe menaxhohet nga Agjencia e Lajmeve KosovaPress. KosovaPress mban të drejtat e rezervuara me copyright sipas dispozitave ligjore për të drejtat e autorit dhe pronës intelektuale. Përdorimi, modifikimi dhe shpërndarja për qëllime komerciale pa marrëveshje me KosovaPress, ndalohet rreptësisht.
Ky aplikacion uebsajti është zhvilluar me mbështetjen e #SustainMedia Programme, i bashkëfinancuar nga Bashkimi Evropian dhe Qeveria Gjermane, ndësa implementohet nga GIZ, DW Akademie dhe Internews. Përmbajtja e tij është përgjegjësi vetëm e KosovaPress dhe nuk pasqyron domosdoshmërisht pikëpamjet e BE-së apo të Qeverisë Gjermane.
Të gjitha të drejtat e rezervuara nga A.P.L. KosovaPress © 2002-2024