Ballkani-Prishtina, formacionet zyrtare
Sport
Lexohet për: 1 min.
1 muaj më parë
Linku u kopjua

Sot me fillim nga ora 15:00 stadiumi i qytetit në Suharekë do të jetë nikoqir i derbit mes Ballkanit dhe Prishtinës, dueli i fundit i këtyre dy skuadrave për këtë sezon në Superligën e Kosovës.

Ballkani, tanimë kampion i Superligës, do të synojë ta mbyllë sezonin me fitore, ndërsa Prishtina do të kërkojë të hakmerret për humbjen në finale të Kupës së Kosovës ndaj suharekasve, raporton KosovaPress.

Ballkani zë pozitën e parë në tabelë me 75 pikë, ndërsa Prishtina renditet e pesta me 49 pikë.

Tanimë formacionet zyrtare janë publikuar, dhe ato i gjeni më poshtë.

Ballkani

Prishtina

Kjo webfaqe mirëmbahet dhe menaxhohet nga Agjencia e Lajmeve KosovaPress. KosovaPress mban të drejtat e rezervuara me copyright sipas dispozitave ligjore për të drejtat e autorit dhe pronës intelektuale. Përdorimi, modifikimi dhe shpërndarja për qëllime komerciale pa marrëveshje me KosovaPress, ndalohet rreptësisht.
Ky aplikacion uebsajti është zhvilluar me mbështetjen e #SustainMedia Programme, i bashkëfinancuar nga Bashkimi Evropian dhe Qeveria Gjermane, ndësa implementohet nga GIZ, DW Akademie dhe Internews. Përmbajtja e tij është përgjegjësi vetëm e KosovaPress dhe nuk pasqyron domosdoshmërisht pikëpamjet e BE-së apo të Qeverisë Gjermane.
Të gjitha të drejtat e rezervuara nga A.P.L. KosovaPress © 2002-2024