Hapet sezoni turistik në Tropojë
Turizem
Lexohet për: 1 min.
1 muaj më parë
Linku u kopjua

Me ftesë të kryebashkiakut të Tropojës Rexh Byberi dhe ish-ambasadorit të Shqipërisë Qemal Minxhozi, ministri i Punëve të Brendshme Xhelal Sveçla ka marrë sot pjesë në Nikaj Mërtur të Tropojës, në hapjen e sezonit turistik.

Sveçla ka theksuar se në kuadër të Ministrisë së Punëve të Brendshme kanë  ndërmarrë një sërë veprimesh për fshatrat e brezit kufitar që lehtësojnë jetën dhe veprimtarinë e qytetarëve të Kosovës dhe Shqipërisë.

“Kosova dhe Shqipëria kanë fatin e bukurive të panumërta natyrore. Ato i ngremë dhe zhvillojmë duke i vizituar, mbështetur e promovuar”, ka shkruar Sveçla në Facebook.

Kjo webfaqe mirëmbahet dhe menaxhohet nga Agjencia e Lajmeve KosovaPress. KosovaPress mban të drejtat e rezervuara me copyright sipas dispozitave ligjore për të drejtat e autorit dhe pronës intelektuale. Përdorimi, modifikimi dhe shpërndarja për qëllime komerciale pa marrëveshje me KosovaPress, ndalohet rreptësisht.
Ky aplikacion uebsajti është zhvilluar me mbështetjen e #SustainMedia Programme, i bashkëfinancuar nga Bashkimi Evropian dhe Qeveria Gjermane, ndësa implementohet nga GIZ, DW Akademie dhe Internews. Përmbajtja e tij është përgjegjësi vetëm e KosovaPress dhe nuk pasqyron domosdoshmërisht pikëpamjet e BE-së apo të Qeverisë Gjermane.
Të gjitha të drejtat e rezervuara nga A.P.L. KosovaPress © 2002-2024