Kosova pranohet në ECLM
Lajme
Lexohet për: 1 min.
3 javë më parë
Linku u kopjua

Asambleja e Përgjithshme e Këshillit Evropian për Mjekësi Ligjore (ECLM) sot në Athinë ka pranuar Kosovën në radhët e kësaj organizate ndërkombëtare.

Delegatët e ECLM konstatuan se Kosova plotëson të gjitha kushtet duke votuar në mënyrë unanime për pranimin e saj brenda familjes së madhe evropiane mjeko- ligjore.

“Ky paraqet një sukses të madh për Institutin e Mjekësisë Ligjore dhe Kosovën në rrugën e integrimeve evropiane përmes harmonizimit të rregullave dhe procedurave mjeko ligjore me standardet evropiane”, ka shkruar ministrja e Drejtësisë Albulena Haxhiu në Facebook.

ECLM është organ zyrtar që bashkon shtetet evropiane në trajtimin e të gjitha parimeve shkencore, edukative dhe profesionale në Evropë.

25 vjet çlirim, a jeni të kënaqur me suksesin e Republikës së Kosovës ?
Po
Jo
Nuk e di
Voto
380
Kjo webfaqe mirëmbahet dhe menaxhohet nga Agjencia e Lajmeve KosovaPress. KosovaPress mban të drejtat e rezervuara me copyright sipas dispozitave ligjore për të drejtat e autorit dhe pronës intelektuale. Përdorimi, modifikimi dhe shpërndarja për qëllime komerciale pa marrëveshje me KosovaPress, ndalohet rreptësisht.
Ky aplikacion uebsajti është zhvilluar me mbështetjen e #SustainMedia Programme, i bashkëfinancuar nga Bashkimi Evropian dhe Qeveria Gjermane, ndësa implementohet nga GIZ, DW Akademie dhe Internews. Përmbajtja e tij është përgjegjësi vetëm e KosovaPress dhe nuk pasqyron domosdoshmërisht pikëpamjet e BE-së apo të Qeverisë Gjermane.
Të gjitha të drejtat e rezervuara nga A.P.L. KosovaPress © 2002-2024