Kuvendi pa kuorum për statutin e ri të Universitetit të Prishtinës
Lajme
Lexohet për: 1 min.
3 javë më parë
Linku u kopjua

Kuvendi i Kosovës nuk ka pasur kuorum në vendimmarrje për të miratuar statutin e ri të Universitetit të Prishtinës “Hasan Prishtina”.  

Megjithëse në sallën plenare ishin të pranishëm 62 deputetë të mazhorancës në votim morën pjesë vetëm 54.

Në fjalimin e saj, ministrja e Arsimit, Arbërie Nagavci tha statuti i ri do të përmirësojë cilësinë në Universitetin e Prishtinës dhe do të fuqizojë të drejtat e studentëve.

Pas kësaj, kryetari i Kuvendit, Glauk Konjufca mbylli punimet e seancës së sotme plenare.

25 vjet çlirim, a jeni të kënaqur me suksesin e Republikës së Kosovës ?
Po
Jo
Nuk e di
Voto
379
Kjo webfaqe mirëmbahet dhe menaxhohet nga Agjencia e Lajmeve KosovaPress. KosovaPress mban të drejtat e rezervuara me copyright sipas dispozitave ligjore për të drejtat e autorit dhe pronës intelektuale. Përdorimi, modifikimi dhe shpërndarja për qëllime komerciale pa marrëveshje me KosovaPress, ndalohet rreptësisht.
Ky aplikacion uebsajti është zhvilluar me mbështetjen e #SustainMedia Programme, i bashkëfinancuar nga Bashkimi Evropian dhe Qeveria Gjermane, ndësa implementohet nga GIZ, DW Akademie dhe Internews. Përmbajtja e tij është përgjegjësi vetëm e KosovaPress dhe nuk pasqyron domosdoshmërisht pikëpamjet e BE-së apo të Qeverisë Gjermane.
Të gjitha të drejtat e rezervuara nga A.P.L. KosovaPress © 2002-2024