Momenti vendimtar i Laurës që ia siguroi finalen e Botërorit (VIDEO)
Sport
Lexohet për: 1 min.
1 muaj më parë
Linku u kopjua

Xhudistja jonë, Laura Fazliu e zuri sot vendin e tretë në Kampionatin Botëror të xhudos që po mbahet në Abu Dhabi të Emirateve të Bashkuara Arabe.

Fazliu e fitoi medaljen e bronztë në kategorinë deri në 63 kilogramë, ku kjo ishte medalja e parë botërore për yllin tonë, raporton KosovaPress.

Laura tregoi luftë të jashtëzakonshme, e cila në fund edhe iu shpërblye. Në luftën e fundit për medalje, Fazliu e mposhti xhudisten kanadeze, Catherine Beauchemin-Pinard.

Më poshtë e gjeni momentin vendimtar kur Laura e siguron finalen e repesazhit, në të cilën siguroi medaljen e bronztë.

Kjo webfaqe mirëmbahet dhe menaxhohet nga Agjencia e Lajmeve KosovaPress. KosovaPress mban të drejtat e rezervuara me copyright sipas dispozitave ligjore për të drejtat e autorit dhe pronës intelektuale. Përdorimi, modifikimi dhe shpërndarja për qëllime komerciale pa marrëveshje me KosovaPress, ndalohet rreptësisht.
Ky aplikacion uebsajti është zhvilluar me mbështetjen e #SustainMedia Programme, i bashkëfinancuar nga Bashkimi Evropian dhe Qeveria Gjermane, ndësa implementohet nga GIZ, DW Akademie dhe Internews. Përmbajtja e tij është përgjegjësi vetëm e KosovaPress dhe nuk pasqyron domosdoshmërisht pikëpamjet e BE-së apo të Qeverisë Gjermane.
Të gjitha të drejtat e rezervuara nga A.P.L. KosovaPress © 2002-2024