Ngjarjet e datës 21 maj
Ngjarje
Lexohet për: 2 min.
3 javë më parë
Linku u kopjua

Vazhdon procesi gjyqësor ndaj Thaçit dhe të tjerëve (Ora 09:00 - 16:30)

Mbahet mbledhja e Qeverisë së Kosovës. (Ndërtesa e Qeverisë, ora 10:00)

Mbahet mbledhja e komisioni për Arsim, Shkencë, Teknologji, Inovacion, Kulturë, Rini dhe Sport në rend dite shqyrtimi i projektligjit për Rininë (Kuvendi i Kosovës, ora 10:00 salla N204)

Mbahet mbledhja e komisioni për Ekonomi, Industri, Ndërmarrësi dhe Tregti, ku do të shqyrtohet raporti vjetor i Autoritetit Rregullator për Shërbimet e Ujit (ARRU) për vitin për vitin 2023 (Kuvendi i Kosovës, ora 11:00 salla N10)

Mbahet mbledhja e komisioni për Mbikëqyrjen e Financave Publike në rend dite shqyrtimi i Raportit vjetor të performances së Zyrës Kombëtare të Auditimit për vitin 2023. E ftuar: znj.Vlora Spanca, Auditore e Përgjithshme (Kuvendi i Kosovës, ora 11:00, salla N302)

Me rastin e 25 vjetorit të rënies së dëshmorëve dhe martirëve të rënë më 21 maj të vitit 1999, në Stagovë të Kaçanikut mbahet manifestim përkujtimor (Stagovë, ora 13:30)

Mbahet mbledhja e komisionit Hetimor Parlamentar lidhur me nivelin e menaxhimit të marrëdhënies së punës të anëtarëve të Shërbimit të Jashtëm dhe zyrtarëve të Ministrisë së Punëve të Jashtme dhe Diasporës, në rend dite diskutimi rreth angazhimit të ekspertëve (Kuvendi i Kosovës, ora 14:00, salla N302)

25 vjet çlirim, a jeni të kënaqur me suksesin e Republikës së Kosovës ?
Po
Jo
Nuk e di
Voto
465
Kjo webfaqe mirëmbahet dhe menaxhohet nga Agjencia e Lajmeve KosovaPress. KosovaPress mban të drejtat e rezervuara me copyright sipas dispozitave ligjore për të drejtat e autorit dhe pronës intelektuale. Përdorimi, modifikimi dhe shpërndarja për qëllime komerciale pa marrëveshje me KosovaPress, ndalohet rreptësisht.
Ky aplikacion uebsajti është zhvilluar me mbështetjen e #SustainMedia Programme, i bashkëfinancuar nga Bashkimi Evropian dhe Qeveria Gjermane, ndësa implementohet nga GIZ, DW Akademie dhe Internews. Përmbajtja e tij është përgjegjësi vetëm e KosovaPress dhe nuk pasqyron domosdoshmërisht pikëpamjet e BE-së apo të Qeverisë Gjermane.
Të gjitha të drejtat e rezervuara nga A.P.L. KosovaPress © 2002-2024