Lista e presidentëve që vdiqën në aksidente dhe incidente aviacioni
Lajme
Lexohet për: 1 min.
1 muaj më parë
Linku u kopjua

Në faqen Bota e Statistikave është publikuar lista e presidentëve që vdiqën në aksidente dhe incidente aviacioni.
Në rrjetin social X faqja e Bota e Statistikave e ka publikuar këtë listë:

Presidenti i Paraguajit (1940)
Presidenti i Filipineve (1957)
Presidenti i Brazilit (1958)
Presidenti i Irakut (1966)
Presidenti i Brazilit (1967)
Presidenti i Bolivisë (1969)
Presidenti i Ekuadorit (1981)
Presidenti i Mozambikut (1986)
Presidenti i Pakistanit (1988)
Presidenti i Ruandës (1994)
Presidenti i Burundit (1994)
President i Maqedonisë së Veriut (2004)
Presidenti i Polonisë (2010)
Ish-president i Kilit (2024)
Presidenti i Iranit (2024)

Kjo listë sipas Botës së Statistikave mund të mos jetë shteruese.

Kjo webfaqe mirëmbahet dhe menaxhohet nga Agjencia e Lajmeve KosovaPress. KosovaPress mban të drejtat e rezervuara me copyright sipas dispozitave ligjore për të drejtat e autorit dhe pronës intelektuale. Përdorimi, modifikimi dhe shpërndarja për qëllime komerciale pa marrëveshje me KosovaPress, ndalohet rreptësisht.
Ky aplikacion uebsajti është zhvilluar me mbështetjen e #SustainMedia Programme, i bashkëfinancuar nga Bashkimi Evropian dhe Qeveria Gjermane, ndësa implementohet nga GIZ, DW Akademie dhe Internews. Përmbajtja e tij është përgjegjësi vetëm e KosovaPress dhe nuk pasqyron domosdoshmërisht pikëpamjet e BE-së apo të Qeverisë Gjermane.
Të gjitha të drejtat e rezervuara nga A.P.L. KosovaPress © 2002-2024