Tahiri: 30 maji është data e fundit kur duhet të shpërndahet Kuvendi
Lajme
Lexohet për: 1 min.
3 javë më parë
Linku u kopjua

Shefi i Grupit Parlamentar të PDK-së, Abelard Tahiri tha se janë në komunikim intensiv me dy partitë opozitare, LDK dhe AAK që të përkrahin mocionin për shpërndarjen e Kuvendit.

Ai pas mbledhjes së Kryesisë së Kuvendit, tha se 30 maji është data e fundit për shpërndarjen e legjislaturës së tetë, rrjedhimisht mbajtjen e zgjedhjeve në fund të muajt qershor ose fillim të korrikut.

Sipas tij, mbajtja e zgjedhjeve të parakohshme në vjeshtë s'ka kuptim, pasi vendi veçse hynë në kalendarin e zgjedhjeve të rregullta.

Kjo webfaqe mirëmbahet dhe menaxhohet nga Agjencia e Lajmeve KosovaPress. KosovaPress mban të drejtat e rezervuara me copyright sipas dispozitave ligjore për të drejtat e autorit dhe pronës intelektuale. Përdorimi, modifikimi dhe shpërndarja për qëllime komerciale pa marrëveshje me KosovaPress, ndalohet rreptësisht.
Ky aplikacion uebsajti është zhvilluar me mbështetjen e #SustainMedia Programme, i bashkëfinancuar nga Bashkimi Evropian dhe Qeveria Gjermane, ndësa implementohet nga GIZ, DW Akademie dhe Internews. Përmbajtja e tij është përgjegjësi vetëm e KosovaPress dhe nuk pasqyron domosdoshmërisht pikëpamjet e BE-së apo të Qeverisë Gjermane.
Të gjitha të drejtat e rezervuara nga A.P.L. KosovaPress © 2002-2024