Përurohet rinovimi i Klinikës së Onkologjisë, Kurti: Pacientët me shërbime më cilësore
Lajme
Lexohet për: 1 min.
3 javë më parë
Linku u kopjua

Nga sot, qytetarëve do t’u ofrohen shërbime të reja, pas renovimit të Klinikës së Onkologjisë në Qendrën Klinike Universitare të Kosovës (QKUK). Ky investim i ka kushtuar Ministrisë së Shëndetësisë 600 mijë euro.

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, gjatë përurimit të renovimit të Klinikës së Onkologjisë tha se lista e barnave esenciale është zgjeruar prej tetë milionë në 13 milionë euro.

Ndërsa, ministri i Shëndetësisë Arben Vitia ka theksuar se tani pacientët do të marrin të gjitha shërbimet në mënyrën më cilësore.

Lajmi i plotë në sistemin me parapagim...

Kjo webfaqe mirëmbahet dhe menaxhohet nga Agjencia e Lajmeve KosovaPress. KosovaPress mban të drejtat e rezervuara me copyright sipas dispozitave ligjore për të drejtat e autorit dhe pronës intelektuale. Përdorimi, modifikimi dhe shpërndarja për qëllime komerciale pa marrëveshje me KosovaPress, ndalohet rreptësisht.
Ky aplikacion uebsajti është zhvilluar me mbështetjen e #SustainMedia Programme, i bashkëfinancuar nga Bashkimi Evropian dhe Qeveria Gjermane, ndësa implementohet nga GIZ, DW Akademie dhe Internews. Përmbajtja e tij është përgjegjësi vetëm e KosovaPress dhe nuk pasqyron domosdoshmërisht pikëpamjet e BE-së apo të Qeverisë Gjermane.
Të gjitha të drejtat e rezervuara nga A.P.L. KosovaPress © 2002-2024