Ngjarjet e datës 20 maj
Ngjarje
Lexohet për: 1 min.
4 javë më parë
Linku u kopjua

Kryeministri Albin Kurti dhe ministri i Shëndetësisë Arben Vitia do të marrin pjesë në ceremoninë e përurimit e renovimeve në Klinikën e Onkologjisë. (Klinika e Onkologjisë QKUK, Prishtinë, ora 09:00)

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani pret në takim Ministren për Zhvillim Social dhe Familje të Katarit, Maryam bint Ali bin Nasser Al-Misnad. (Kabineti i Presidentes, ora 09:30, mediat mund të marrin pamje në fillim të takimit)

Mbahet mbledhja e Kryesisë së Kuvendit të Kosovës. (Kuvendi i Kosovës, salla C-301, ora 11:00)

Promovohet libri “Salih Heta-sportisti që e meritoi epitetin e më të mirit në shekullin XX”, të autorit Zeqir Bekolli. (Instituti Albanologjik Prishtinë, ora 12:00)

Në kuadër të takimeve kulturore “Pena e Dritës” do të shënohet Dita e Bibliotekës “Ernest Koliqi” – Prishtinë, në ditëlindjen e Ernest Koliqit, shkrimtar e kontribuues i madh i arsimit shqip në Kosovë. (Qendra “BogdaniPolis” Prishtinë, ora 19:00)

25 vjet çlirim, a jeni të kënaqur me suksesin e Republikës së Kosovës ?
Po
Jo
Nuk e di
Voto
465
Kjo webfaqe mirëmbahet dhe menaxhohet nga Agjencia e Lajmeve KosovaPress. KosovaPress mban të drejtat e rezervuara me copyright sipas dispozitave ligjore për të drejtat e autorit dhe pronës intelektuale. Përdorimi, modifikimi dhe shpërndarja për qëllime komerciale pa marrëveshje me KosovaPress, ndalohet rreptësisht.
Ky aplikacion uebsajti është zhvilluar me mbështetjen e #SustainMedia Programme, i bashkëfinancuar nga Bashkimi Evropian dhe Qeveria Gjermane, ndësa implementohet nga GIZ, DW Akademie dhe Internews. Përmbajtja e tij është përgjegjësi vetëm e KosovaPress dhe nuk pasqyron domosdoshmërisht pikëpamjet e BE-së apo të Qeverisë Gjermane.
Të gjitha të drejtat e rezervuara nga A.P.L. KosovaPress © 2002-2024