I vihet zjarri kontejnerit në Prishtinë, policia në kërkim të autorëve
Lajme
Lexohet për: 1 min.
3 javë më parë
Linku u kopjua

Nën rrethana ende të pasqaruara, sot në mëngjes një kontejner i hedhurinave në kryeqytet ka marrë flakë.

Qytetarët kanë lajmëruar zjarrfikësit, falë të cilëve është mundësuar shuarja e zjarrit, i cili rrezikonte të përfshinte kontejnerët e tjerë, njofton Drejtoria e Shërbimeve Publike komunale.

Kryeqyteti në bashkëpunim me policinë do të kujdesen që të gjejnë autorët e mundshëm dhe të gjobiten në bazë të rregullores në zbatim.

“Ju lutemi qytetarë, keni kujdes mos i digjni kontejnerët”, thuhet në apelin e Inspektoratit të Kryeqytetit.

25 vjet çlirim, a jeni të kënaqur me suksesin e Republikës së Kosovës ?
Po
Jo
Nuk e di
Voto
381
Kjo webfaqe mirëmbahet dhe menaxhohet nga Agjencia e Lajmeve KosovaPress. KosovaPress mban të drejtat e rezervuara me copyright sipas dispozitave ligjore për të drejtat e autorit dhe pronës intelektuale. Përdorimi, modifikimi dhe shpërndarja për qëllime komerciale pa marrëveshje me KosovaPress, ndalohet rreptësisht.
Ky aplikacion uebsajti është zhvilluar me mbështetjen e #SustainMedia Programme, i bashkëfinancuar nga Bashkimi Evropian dhe Qeveria Gjermane, ndësa implementohet nga GIZ, DW Akademie dhe Internews. Përmbajtja e tij është përgjegjësi vetëm e KosovaPress dhe nuk pasqyron domosdoshmërisht pikëpamjet e BE-së apo të Qeverisë Gjermane.
Të gjitha të drejtat e rezervuara nga A.P.L. KosovaPress © 2002-2024